הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

כתבה בטרנד

TREND
כל מה שמעניין בעיצוב - קיץ 2008
 
קסם גלילי
 
מאת: ויקטוריה אלשיך
צילום: אורי אקרמן, סשה אלקוב, אלון
 
 
"הרעיון היה לעשות משהו שמתאים לנו ויעשה כיף לאחרים" אומרים רוני וטל, זוג שבנה ועיצב במו ידיו את הבית באבירים המשמש למגורי משפחתם ומכיל גם סוויטות אירוח קסומות.
 
אחת מנקודות הזכות הגדולות שלהם היא העובדה שהם התאימו את סגנון המבנה למקום בו הוא נמצא והצליחו לא ליפול לפח אליו נופלים רבים הבונים בגליל בתים אלפיניים בעלי גג רעפים משופע...
 
כבר עם כניסתי לחצר הבית באבירים נפלתי בשבי קסמו של המקום.
 
את פני קידמו בברכה גן יפהפה של חורש טבעי ים תיכוני, שקט מהסוג שכבר לא שומעים, שלווה וחיוכם הלבבי של המארחים שלי, רוני וטל אשר בנו במו ידיהם את חלקת אלוהיםהפרטית שלהם, מתוך אהבה ליופי, להרמוניה ולאנשים. "מבחינתנו זה היה לעשות הכל או לא לעשות כלום. המטרה שלנו היתה ליצור משהו מושלם" והם הצליחו בזה.
 
"שתי הסוויטות, הצפונית והדרומית, בנויות מחומרים טבעיים, מרוהטות ברהיטים איכותיים ומאובזרות באוסף פרטי של כלים וחפצי חן, פרי מסעותינו בעולם" מספר הזוג.
 

הבית וסוויטות האירוח מעוצבים באנינות מאופקת, בטעם משובח ועם שכיות חמדה שלוקטו בכל העולם, ברגישות, בשאיפה לשלמות ובהבנה אסתטית שיש רק למי שהאיכות והיופי בנשמתו.
 
הרבה אהבה, מחשבה וכישרון הושקעו ביחידות האירוח כשלכל אחת מהן אופי שונה ומרתק.
 
כאשר ביקשתי מרוני וטל לספר לי על הבית באבירים, ניתן היה לחוש בהתלהבות שליוותה כל מילה שלהם: "לאבירים הגענו בשנת 1992
ישר מניו-יורק לאחר סיום פרויקט שיחזור בית אחוזה משנת 1870 שנמשך כ-3 שנים.
 
הבית תוכנן בהתאמה למיקומו בגליל, בנוי אבן מקומית וקירות עבים.

 

קומת מרתף גדולה ומרווחת, קומת הקרקעמשמשת את כל צרכי הבית המנהלתיים והציבוריים כמו סלון, חדר אוכל, מזווה, חדר כביסה ומשרד.
 
בקומה א' ישנן שלוש סוויטות פרטיות הכוללות את כל צרכיי ומנעמיי החיים.
 
הבית כולו עשוי מחומרים טבעיים אשר משתלבים אחד בשני בנעימות ובהרמוניה אשר גורמת לאדם אשר חווה אותו לנחת והתרוממות הרוח.
 
חלונות העץ הדלתות ושאר נגרות הבניין ובוצעו ע"י נגר זקן מהגליל שעוד בילדותו עבד עם אביו על פרטי נגרות בשיטות עבודה מסורתיות שכיום הם כבר לא בנמצא.
 
 תריסי העץ ורצפת קומה א' נעשו מעץ בוק שגדל בגרוזיה בתוך ביצות, דבר אשר גורם לעץ למראה מיוחד ומעניין בדוגמת ה-"פרח" שלו, העץ נרכש כחומר גלם גס ואנו הכנו אותו לשמש לבניית רצפת עץ מלא ומכל הלוחות אשר לא התאימו באיכותן לשמש כרצפה הכנו תריסי עץ בוק ביצות לכל פתחי הבית חלונות ודלתות אשר מקומם על הקיר החיצוני תוכנן מראש לכל הפתחים.
 

רצפת קומתהקרקע נוצקה לתוך שבלונות ודוגמאות אשר נעשו על הרצפה מעץ, כך נוצרו אריחי ענק אשר יצקנו מבטון על בסיס מלט לבן והעיבוד הסופי ליציקות נעשה ע"י אדם מוכשר מהכפר השכן פסוטה בשיטה שבה יצרו את כל רצפות הכפר עד שנות החמישים לערך, הגגות והמרפסות נעשו מקונסטרוקציה של עץ אלון צרפתי ישן".החומרים טבעיים (אבן, עץ וטיח חול טבעי) מרחב נדיב שלא מאבד שום רגש של פרטיות. הצבעוניות מרגיעה.
 
"מקורות ההשראה שלנו הם: טבע, חומרים, פרופורציות, סגנונות ותקופות משמשים כבסיס לאימפרוביזציה"...
 
"הנושא שמאפיין את עבודתנו הוא איכות התכנון והקו העובר כחוט השני במארג החומרים, הצבעים, הפרופורציות והמרקמים בהרמוניה של שלמות הנובעת מסיפור הקונספט שניבנה תחילה" מבהיר הזוג.
 
יש משהו עוצר נשימה בפנים השלו והמטופח, שאינו שוכח את הקשר שלו אל החוץ הירוק, הגלילי, השורשי הזה.