הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

כתבה בעיתון Bulthaup

 

Bulthaup– אביב 2009
 
מקום שהוא בית
מאת: זיוה בר
 
משמעויות רבות חובקת בתוכה המילה "בית". אצל רוני וטל רונן ממצפה אבירים, הבית הוא יצירה, הוא הוויה, הוא עבודה וגם הארחה.
 
תחילה הוא היה חורש טבעי של אלונים ואלות עם שני קרוונים קטנים ובהמשך, לאחר שלמדו את השטח ואספו חומרי גלם מהסביבה, הפך להיות "הבית", שהוא למעשה גם ביתם הפרטי וגם חמש סוויטות אירוח לחווית נופש יוקרתית ומיוחדת.
 
רוני וטל הם זוג מעצבים, שעבודתם ואורח חייהם התערבבו זו בזה והשתרשו בנופי הגליל העליון.
 
וכשהאהבות ליופי, לאסטטיקה ולאירוח הולכים אחרי יצירתיות הלב ומשתקעים בטבע התוצאה היא מקום, שהוא לא פחות מחלום.
 
ביתם הנוכחי, שמלכתחילה תוכנן כבית מארח, נבנה במשך תשע שנים.
 
אבניו נאספו מבתים ישנים, שפורקו, בכפר השכן, פסוטה, והוא נבנה בשיטה המסורתית, ללא טפסנות, אבן על אבן בשילוב עץ אלון גלילי.
מעין תערובת של סגנון הטמפלרים עם בניה ערבית עתיקה. הבניה האוטנטית, בה כל קיר בעובי 80- 100 ס"מ, הקנתה יתרונות אנרגטיים משמעותיים והשתלבות אינטגראלית בנוף המקומי, מעבר ליופייה הייחודי.
 
במקביל לבניית ביתם הלכו והתמקמו בתוכניתם גם שני מבני אירוח, הסוויטה הצפונית והדרומית.
 
כל יחידה היא מעין בית קטן, מעוצב לפרטי פרטים ומאובזר ברכות מלטפת ובמיני פינוקים: מצעים איכותיים, מגבות וחלוקי רחצה משובחים, מבחר סוגי תה, מכונת אספרסו איכותית, סלסלת פירות, עוגיות, מערכת קולנוע ביתית ומערכת, מערכת בקרת אקלים למיזוג ואח מבוערת לימי חורף קרים.
 
 
הבתים מוקפים בחלקת טבע פרטית ומטופחת. לכל בית בריכה אקולוגית, כמי מעיין לשכשוך, "hot tub" מעץ סידר, המכיל מים חמים ארומאטיים בטמפרטורה של 40 מעלות להתרגעות והזנה של הגוף והנפש ומבנה קטן של סאונה פינית יבשה. כולם מתמזגים בחורש הטבעי ונאספים לחוויה פרטית של פינוק ונינוחות.
 
הדרישה הרבה ליחידות האירוח המיוחדות שלהם החזירה את רוני וטל להמשך הבניה ובקומה העליונה של מבנה האבן נוספו שלוש סוויטות אירוח, עם מרפסות רומנטיות, הצופות לנוף הירוק של הגליל. לכל אחת מהסוויטות כניסה פרטית דרך גרם מדרגות עץ המוביל לסוויטה הקסומה. גם אלו נהנות מבריכה אקולוגית ובריכה חמה והרמוניה של עיצוב, טעם טוב וטבע.
 
סוויטות האירוח כולן הן למעשה שביל הזהב בין שניהם, מעידים רוני וטל, והם בנו אותם כמו שיוצרים יצירת אומנות. ללא גבולות וללא הגבלות. עם הרבה תשומת לב לפרטים, מתוך אהבה גדולה עד שהיצירה הייתה שלמה. לב ביתם של רוני וטל הוא המטבח, בו האווירה תמיד מכניסת אורחים ונעימה ודרכו גם הכניסה. ולכן חלק זה קיבל את החלל המשמעותי במלאכת תכנון הבניה. האורחים מוזמנים אליו לארוחת בוקר, ללגימת כוס יין לעת ערב, אם ירצו, או להתפנק עם ערמונים קלויים על האח בחורף.
 
לכל סוויטה פרטיות משלה וכל אחד יכול לבחור את צורת החופשה והנוחות המותאמת לו.
 
עיצוב הסוויטות הוא סוג של קומפוזיציה אישית, שעשתה שימוש במנגינות איכות, שלוקטו במשך השנים. כל אחת מהן שונה, אך דומה בהנאה, שהיא מקנה. קשה לבחור, קשה להצביע על העדפה.
 
בכולן מרגישים יצירתיות מתוך אהבה, כולן הן סימפוניה של צבע, יופי, ופינוק. כולן מרווחות, נינוחות ומקנות לאורחיהן תחושה שזו היצירה השלמה.
 
יש בהן שילובי סגנונות של ישראליות עם ניחוח אירופאי, טאץ' מזרח תיכוני עם אריסטוקרטיות אנגלית, שכיות חמדה, שנאספו משווקי העולם והרבה הרמוניה, המאפשרת את החופשה או ההתנתקות המושלמת.
 
אך רוני וטל הם הרבה יותר מזוג מארח. במקביל לבניית ביתם הקימו השנים גם סדנת עיצוב, בה עיצבו וייצרו את כל האלמנטים הנוספים הדרושים לבית, כנגרות פנים וחוץ, מעקות, ריהוט וחפצי אומנות, בהמשך הפכו לחברה לעיצוב ולאדריכלות עם התמחות בבניה פרטית, המלווה כל פרויקט משלב הקונספט ועד אחרון הפרטים, ועיצבו מקומות אירוח נחשבים לאחרים, כפנחס וגסטון, אחוזת משכית, אחוזת גאיה המחודשת ועוד.
 
"הבית", השם שניתן למתחם האירוח
שלהם כבר מובן. מקום של יצירה, של הנאה של התחברות והרבה אהבה.