הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

קראו את גליון אוקטובר 2013

חלפה שנה והעקרב העוקצני הגיע שוב. העקרב נחשב מזל בעל מאפיינים של חוזק, שליטה ודומיננטיות. מדובר במזל אנרגטי מאוד. מי שנולד בטווח מזל עקרב חש, בדרך כלל, קרבה לגווני האדום או הבורדו וטראקוטה המתאימים כל כך לעונה העכשווית - הסתיו. ועם זאת, לעקרבים רגישים יותר, מומלץ להשתמש בגוונים מעט יותר רגועים, כדי שלא יעוררו את החושים יתר על המידה. את האדום העקרבי הם יוכלו לשלב בנגיעות קלות, בעזרת מעט פריטים ואביזרים, כך שהצבע יהיה משני ולא דומיננטי מדי. העוקץ והעיקצוץ העקרביים עומדים במרכז הגיליון שלנו הפעם, בשילוב נגיעות רכות של סתיו.

קריאה נעימה
האם יש קשר בין המילים יצר ויצירה? על פניו מדובר בשתי מילים שונות, אך חשבו על זה רגע - האם יצירה בלי יצר היא אותה יצירה עם יצר?
היצר הוא מנוע מלא תשוקה המהווה חלק אינטגרלי מהיצירה. עבודת אמנות שנעשתה מתוך יצר חי, פועם ותוסס, שמביעה דבר מה, ומעבירה מסרים חשובים יוצרת דיאלוג כמעט אינסטנקטיבי עם המתבונן בה, גם אם היצירה הספציפית אינה לטעמו. באותה הקלות ניתן להבחין בעבודות אמנות מרהיבות בהן הטכניקה
מדברת ולא ניכר בהן כל יצר או דחף. היצר החם, הבוער הוא מנוע הסילון הקטן שנמצא אצל כל יוצר בכל תחום.
יוצרים בעלי יצר דומיננטי ייצרו יש מאין. הם לא יתחשבו בעבר או בעתיד, במה שמישהו כזה או אחר יגיד. היצר החזק כל כך שמנחה אותם יוביל אותם ליצירה אינדווידואלית ומקורית. יש מי שבוחר במה שיש וקושר אותו לקונטקסט, המתאים ליצירה שלו. זוהי גם נחשבת יצירה, וייתכן אף שתהיה יפה ומרהיבה, אך קיימת עוצמה שקשה לתארה במילים, כאשר עומדים מול עבודה מקורית בה הייצר מתקשר איתך.
עבודות שאתה יכול להזדהות וכמעט לחוש את התחושות שחשים הפרטים השונים בעבודה.
יש משהו מרגש ומרתק בעמידה שלנו מול יצירה שהתהוותה מתוך יצר עז שהוביל אליה.

בכל אחד מאיתנו היצר לעשות וליצור. אין מענג ומספק ממתן דרור לאותו יצר ששוכן בנו, לחוש כיצד הוא עוטף אותנו ומוביל אותנו ליצור את היצירה הפרטית והמיוחדת שלנו.
הבית באבירים מהווה בועה מלאה טוב, המנתקת את אורחי המקום מהעולם החיצון ומאפשרת להם לשקוע לרוך מלטף. טל ורוני, בעלי המתחם היוקרתי, אוהבים את הגליל, נושמים וחיים אותו ודרכו. לצד הטוב שמעניק הבית, אין כמו גיחה לאחד ממסלולי הטיולים שמציע האזור הגלילי. שביל הפסגה הוא אחד המסלולים המתאימים ביותר לעונת הסתיו ומאפשר, בין השאר, לערוך היכרות צבעונית עם הפריחה העונתית.

איך תתחילו? צאו מהבית באבירים לכיוון פסוטה. בצומת ה- T הראשון פנו ימינה והמשיכו בדרכיכם עד ה- T השני. בהגיעכם לצומת אלקוש שוב צומת T בה יש לפנות שמאלה.

פה אתם עומדים בפני דילמות גליליות- ארבעה מסלולי טיול רגליים נעימים ולא קשים. טיול בנחל הררי יפה, חורש ים-תיכוני סבוך, מעיינות מים הנובעים כל השנה, עליה להר זבול שעל פסגתו מקום קדוש לדרוזים - נבי סבלן - ותצפית נוף מרהיבה, ביקור בשרידים מעניינים של כפר מהתקופה הביזאנטית וטיול בראשו של הגבוה שבהרי ישראל ממערב לירדן- הר מירון, והנאה מנוף פסגות ומאויר צלול. אנחנו בחרנו בעבורכם לעונה הסתווית את שביל הפסגה.
                                                 

כ-4 ק"מ מזרחית לחורפיש תגיעו לכביש הגישה להר מירון. פנו ימינה לכביש החולף לצד בית ספר שדה הר מירון ומחנה צבאי והמשיכו במעלה הכביש, כחמישה ק"מ עד למסעף בו תפנו ימינה (אם תמשיכו ישר תגיעו לבסיס צבאי הסגור לכניסת אזרחים) והמשיכו כ-400 מ' עד לחניון הפסגה.
המסלול מתחיל ומסתיים בחניון שביל הפסגה, דרומית לפסגת הר מירון. בצידו הצפון- מזרחי של החניון, ניצב שלט הסבר של רשות הטבע והגנים. כאן החנו את הרכב ותצאו לטיול באחת מהתצפיות היפות ביותר במדינה: שביל הפסגה.

תחילתו של המסלול מעבר לכביש וסימונו בצבע אדום. כמה דקות הליכה בשביל הנוח והברור, אשר נפרץ לראשונה בסוף שנות ה-60, יובילו אתכם למצפור צפת. מזרחית מהנקודה בה אתם נמצאים תוכלו לראות היטב את הר בר יוחאי, מושב מירון שלמרגלותיו, גוש הר כנען, נחל עמוד והכינרת. בימים בהירים נראים מכאן אף הגולן והרי גלעד.
מהתצפית חזרו אל השביל והחלו לצעוד במדרון המזרחי של ההר. אחת מהפתעות הטיול שמצפה לכם היא פריחת החלמונית. החלמונית היא פרח סתווי צהוב, מרהיב ביופיו הפורח בעיקר בגליל.       

                                                                                                                                                                                                       

נמשיך לצעוד בשביל העובר בין אלונים מצויים ואלוני תולע שאליהם נלוות האלה הארצישראלית העומדת בשלכת בחורף. בהמשך הדרך תגיעו למצפור לבנון ממנו תוכלו לצפות לצפון ולצפון מזרח. אם היום בהיר תוכלו לראות עד לגולן ולחרמון ואפילו עד הרי הלבנון, המושלגים בחורף. שימו לב כי למרגלותיכם פרושה רמת דלתון, שרומה כ-800 מ'. מצפון לאגם האגירה המלאכותי ברמת דלתון נראה מושב כרם בן זמרה וממערב לו הכפר ג'יש. במבט צפונה תוכלו לזהות את ישובי גבול הצפון, ולמולם המדרונות החשופים מעצים שהם כבר שטח דרום לבנון.
 

ממצפור לבנון המשיכו בשביל ולאחר זמן קצר תגיעו לבור עגול חצוב בסלע ובצדו משטח חצוב קטן, זוהי גת עתיקה. על המשטח היו מניחים ענבים ודורכים עליהם ברגליים יחפות כדי לסחוט מהם את המיץ מבלי לרסק את הגלעינים המרים.

כשתמשיכו ללכת במדרון הצפוני של ההר תגלו כי הוא מכוסה צמחיה עשירה ומלאת עניין. החורש הגדל כאן ייחודי, מגוון ומרגש ואיננו החורש הים-תיכוני הטיפוסי, המוכר לנו מאזורי הארץ האחרים. 


השביל שבו אתם צועדים, מצטלב עם שביל נוסף, הוא "שביל ההר" המסומן בשחור. שביל זה עולה לכאן מבית-ספר שדה הר מירון, אך אתם לא תפנו ימינה או שמאלה אלא תמשיכו דרומה, בשביל הפסגה המסומן אדום, החוצה דרך עפר סלולה בין שני מתקני הצבא.

לאחר חציית הדרך הלבנה וירידה מתונה בשביל, תגיעו ל"מצפור ההר" הצופה מערבה ודרומה. מכאן נשקפת שמורת הר מירון כולה, בדרום מערב, במורדות הר צפריר, תראו את הכפר הדרוזי בית ג'ן, את חבל תפן ואזור התעשיה תפן.

כעת הגיע העת לשוב אל השביל המוצל במפנה הדרומי של ההר ולאחר ירידה מתונה בעובי החורש תגיעו לגשר עץ קטן, ובהמשכו תגיעו אל הכביש המוליך בחזרה לחניון ולרכב.
                                                         החורש הגלילי טמן בחובו מגוון אינסופי ומרגש של צמחיה המעידה יותר מכל מדד אחר על העונה. הסתיו מביא עמו ריחות, צבעים וסוגים של צמחים יחודיים לעונה. הגליל מצפה לעטוף אתכם בסתיו שזה עתה הגיע.
 
העקרב שברקע העניק לנו השראה של חום מעקצץ. מגישים לכם שני מתכונים על טהרת העיקצוץ העקרבי. מתכונים קלילים וטעימים שיעבירו אתכם באלגנטיות קולינרית מהקיץ לסתיו ולחורף. המתכונים הללו יהיו נהדרים ממש בימים אלו שהסתיו כאן, מקרר לנו את הערבים ויהיו מושלמים כמובן, כחלק מהתפריט החורפי שיגיע בהמשך.

רוטב קארי עוקצני

מצרכים:
1 כף ג’ינג’ר טרי קצוץ
2 מקלות קינמון
1 צ'ילי אדום קצוץ (עם או בלי גרעינים,
תלוי ברמת אהבתכם לחריף)
3 שיני שום
1 כף גרגירי כמון
1 כפית כורכום
5 תרמילי הל
2 כוסו מים רותחים
1 מיכל חלב קוקוס
3 כפות שמן זית


אופן ההכנה:
מכניסים לסיר עם שמן הזית את הכמון, פלפל הצ'ילי, השום, תרמילי ההל, מקלות הקינמון והג'ינג'ר, מערבבים על להבה גבוהה.
מוסיפים את חלב הקוקוס, המים הרותחים והכורכום, נותנים לרוטב להתבשל כ-7-9 דקות.

תוספות עוקצניות למשקה

תחושת העיקצוץ מגיעה ממרכיבי מזון חמים, כאלו, שקצת כמו האלכוהול, מחממים לנו את הדם והופכים להיות סוג של תנור אישי. על מד הטמפרטורה אחראי המינון שתבחרו לשלב במשקה. ניסוי וטעיה במקרה הזה יהיו מושלמים, כי הלא מה שחריף לאחד נחשב סוכריית דבש לשני. ערכו לכם את המינון לפי טעמכם.

שוקו מעקצץ (2 מנות)

מצרכים:
100 גרם שוקולד מריר איכותי
50 גרם שוקולד חלב משובח
3/4 כוס חלב
1/4 כוס שמנת מתוקה
2 פלפלוני צ'ילי אדומים
1/4 מקל וניל
קורט פלפל שחור גרוס
20 גרם חמאה (עדיף חמאה צרפתית)
3 כפות קוניאק

אופן ההכנה:
ממיסים את השוקולד המריר ואת השוקולד הלבן בבאן מרי.
מרתיחים בסיר נוסף את החלב, השמנת פלפלוני הצ'ילי, מקל הווניל והפלפל השחור.
מסננים את תכולת הסיר לתוך סיר השוקולד ומערבבים היטב בעזרת מטרפת מתכת עד לקבלת תערובת אחידה עם מרקם אוורירי.
מוסיפים את החמאה בהדרגה ומערבבים בעדינות עד למרקם אחיד וחלק.
מוסיפים את הקוניאק ומקציפים במוט בראון כשתי דקות עד שהמשקה עטיר בבועות אוויר קטנות.
יוצקים את המשקה לכוסות שקופות גבוהות, מקשטים בשמנת מוקצפת ושוקולד חלב מגורר מעל ומתענגים עם כל לגימה..
הליטופים הרכים של הסתיו, משתחלים בעדינות למלתחות הבגדים שלנו, לחללי המגורים ולחדרי השינה. ליטוף רך ועוטף באוירה של סתיו.

 
חנות קונספט לעיצוב ישראלי
טוניקה סתווית
220 שקל
קסטרו
סריג קרדיגן סתווי
199 שקל
חנות קונספט לעיצוב ישראלי
טוניקה סתווית
480 שקל
H&M
חולצה דקיקה עם הדפס סתווי
179 שקל
H&M
חולצה סתווית
149 שקל
טומי הילפיגר
צעיף פונפונים סתווי
299 שקל
קולקציית הסתיו של טריומף
חזיה רומנטית
300 שקל
קולקציית הסתיו של טריומף
תחתונים רומנטיים
116 שקל
קרולינה הררה
תיק גספר
3,890 שקל
ASAF & TOMER
עגילי עלה
89 שקל
ASAF & TOMER
שרשרת עלים
129 שקל
מיכל נגרין
ענק תחרה בגווני שלכת
1,290 שקל
חנות קונספט לעיצוב ישראלי
כריות גיאומטריות
גדולה 283 שקל
קטנה 119 שקל
חנות קונספט לעיצוב ישראלי
כרית גיאומטרית
283 שקל
חנות קונספט לעיצוב ישראלי
כריות אוריגמי
270 שקל
 
מה טבעי יותר מלדבר על אחת מלהקות הרוק של כל הזמנים, כאשר אנחנו מדברים על עקרבים עוקצניים?! הסקורפיונס היא להקה שנכנסה לחדרו של כל מתבגר בשנות ה-70 וה-80 ונשארה שם עד היום. סגנון הלהקה היה מהפכני לתקופתו, כאשר לצד המוזיקה הרועשת שהיוותה את ניצני הרוק הכבד הייתה אבן דרך בהתפתחותו של הרוק שהתאפיין בהמנונים המשלבים רגש ומסרים פוליטיים למען השלום וכנגד הרודנות. ‏"Wind of Change", הוא אחד משיריה המפורסמים של הלהקה. השיר נכתב בזמן שהות חברי הלהקה במוסקבה בשנת 88 של המאה הקודמת, כשהתכוננו להופעה. ההופעה במוסקווה היוותה מסר של שינוי. הסקורפיונס היו אחת הלהקות הראשונות שהופיעו במוסקבה בימים לפני שמסך הברזל ירד. השיר, מדבר על רוחות השינוי והיווה גם את שיר הסמל של נפילת חומת ברלין.הלהקה הוקמה בשנת 1965 בהאנובר, גרמניה ובשנות ה-70 ביססה את מעמדה בסצנת הרוק העולמית כלהקת הארד רוק והאבי מטאל. הלהקה שהודיעה בינואר 2010 על פירוקה, ערכה סיבוב הופעות עולמי שכלל גם הופעה בישראל. הסגנון המתריס, החצוף והעוקצני ומלא הרגש היה סגנון שאפיין את הלהקה מיום הקמתה ועד פירוקה לפני כשנתיים.