הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

קראו את גליון יולי 2012

זהו זה
אהבה הוא מושג גדול, רחב ובעל משמעותיות רבות. לאהוב משמעו, בין השאר, לכבד, להכיל
ולהקשיב. אהבת רעים לצד אהבה שבין גבר לאישה, בין אם לילדה ובין שני אנשים המכבדים זה את נוכחותו של זה רק מעצם המצאותם באותו המרחב.
על המושג האדמדם הזה, נכתבו שירים, ספרים רבים ומחזות. לא מעט אמנים מתייחסים אליו
ומעניקים לו אינטרפטציות שונות. אחד המפורסמים והנודעים שבהם הוא גוסטב קלימט שיצר את "הנשיקה", ברוך מעודן ומוזהב השם במרכז את אנרגיית החיבור ועצמת האהבה.
חג האהבה בפתח, האנרגיה טובה, הלב פועם והכל מתכוונן לכדי חגיגה אינטימית ואוהבת. הסוויטות המעוצבות שלנו ממתינות להעניק לכם את הפינה המיוחדת לחגוג את האהבה הפרטית שלכם. אין כמו ט"ו באב כדי להקדיש אותו לעצמכם כזוג ולהרים כוסית שמפניה זהובה. משקה רומנטי שיעצים את האווירה. בעדינות הנשית יש המון חום ואהבה ובה בעת תחכום מבעבע. שילוב התכונות הללו יוצר תבנית נשית וחושנית ואין משקה המתקרב לאיפיונים המתוארים כמו השמפניה המזוהה כל- כך עם חג האהבה, שהיא גם מתנתנו לכל החוגגים החודש את יום נישואיהם בבית באבירים. ב "דברים טובים" שתפתח באירוע השקה גדול ב- 3.8 תוכלו לבחור לעצמכם בין השאר בקבוק שמפניה מהשמפניות האיכותיות שמציע המקום. אירוע ההשקה יהיה כולו עטוף אהבה ויזמן לאורחים חוויה של נוף, טעמים ופינוקים רבים נוספים. מוזמנים באופן אישי לחגוג עמנו את פתיחת המתחם הגלילי ואת אהבתכם הפרטית.

מאחלים לכם חג אהבה טוב, מחבר ושמח וקריאה נעימה
אנרגיה של אהבה היא אנרגיה
שמטעינה. יש בה את הכוח המיוחד והמופלא הפועל על- פי החוקיות הקסומה של היקום, ככל שתאהב יותר כך תתמלא יותר. התחושות שממלאות את מי שאוהב לאהוב הן תחושות של סיפוק, הנאה ושמחה והן אולי מכלול התחושות הקרוב ביותר, להגדרה של אושר פנימי. יש משהו נפלא בלתת אהבה, בלאהוב את הזולת כמו שאתה אוהב את עצמך או כמו שהיית מאחל לעצמך שיאהבו אותך. לאהבה צורות שונות ומשונות. יש אהבה רומנטית בין גבר לאישה, יש אהבה המאפיינת חברות אמיצה בין שניים שגדלו יחדיו או אהבה בין שני חברים לנשק, אך קיימת גם אנרגיה של אהבה. אנרגיה רכה ומיוחדת המהווה את ההילה האנרגטית האופפת אותך ומאפיינת את ההתנהלות שלך ביקום, את התקשורת הבסיסית ביותר גם עם אדם שאתה כלל לא מכיר. יש משהו מאוד אישי בהפגנה של אנרגיית האהבה, משהו מפוייס, מתחבר ונוגע. קשה יהיה למצוא את מי שיעמוד בקסם המיוחד ובנוכחות של האנרגיה הזאת. 

גם בהתנהלות היומיומית הבסיסית ביותר, אנו יכולים להקל על עצמינו אם רק נשדר את האושר הפנימי הזה ונפתיע את עצמינו באיזה קלות המטען הפנימי הזה יתמלא.
לא בכדי, אמר רבי עקיבא "ואהבת לרעך כמוך". המשפט הידוע השגור בפי כל, הוא תפיסת עולם שלמה שמביאה עמה שלווה, שלמות והרמוניה למי שבוחר לחיות על פיה. 
 
 
לאהוב משמעו לכבד, לקבל, להכיל, לסלוח , להקשיב, להסתכל לרעך בגובה העיניים, בלי הצורך לשפוט ולהטיף, ולהאמין כי רוצה בטובתך.
אהבו את עצמכם על מי שאתם ותאהבו באותה מידה את יקיריכם ואת הסובבים אתכם.
האנרגיה הזוגית היא אנרגיה של חיים. זוג באשר הוא יביא תמיד לעולם יותר ממה שיצליח אדם אחד וכשמדובר בזוג אוהבים העוצמות והיכולות הופכות גדולות פי כמה, לכן קיימת חשיבות רבה בכל הקשור לחגיגת האוהבים הזוגית, לאופן בו חוגגים אותה, למקום שבוחרים לשהות בו ולאווירה שתלווה את המאורע האינטימי.
תחושת החיבור שמעניקה השהות במתחם הבית באבירים היא מיוחדת ואינה דומה לאף אחת אחרת. התמהיל המדויק של טבע עוצמתי ושקט לצד יוקרה מוקפדת, יוצרים סביבה נקיה וטהורה המעצימה את החיבור שבין אדם לאדם ובין האדם לטבע. בתנאי השקט והשלווה הללו ניתן להבחין בעוצמות החיבור נשזרות וקושרות איש לזוגתו ואת שניהם לטבע הפראי העוטף את הבועה השלווה שנוצרה סביבם. האיזון העדין שבין טבע לעיצוב יוקרתי, בין גורמה מתוחכם קרוב לתוצרת האדמה המקומית, מאפשרים לשמר את החיבור המיוחד שנוצר ולאפשר לחוות אותו במלואו. יש בו בחיבור הזה קרבה, חום, כבוד וחמלה ושם נוצרת ומשתבחת האהבה.
ט"ו באב הוא חג האהבה. המועד הקבוע בלוח השנה דואג שלא נשכח לשמר את אש האהבה שלנו, להשביח אותה ולטפח אותה. החיבור הופך אותנו אנשים שלמים יותר, טובים ורגועים יותר והוא משפיע על ההתנהלות שלנו ביקום, בימים של שגרה. החיבור מאפשר תקשורת זורמת יותר, הכלה וקבלה של האדם העומד מנגד. הבית באבירים דומה לענן המאפשר לזוג אוהבים להתנתק מהסובב אותם ולהתחבר לעצמם ולדבר הנפלא הנרקם ביניהם. הסביבה השקטה והעובדה כי אתם במרחק ניכר מהמוכר, עטופים מעטפת עדינה של יופי אסתטי, טהור, נושמים לתוכיכם אוויר פסגות צח ונקי, נותנים לחורש הטבעי לקחת אתכם אל תוכו ולבריכות המים החיים לשטוף אתכם בחסדים, ישילו מעליכם את עול היומיום ויחברו אט אט בין אחת לשני ובין שניכם לטבע העוצמתי.
אם אתם חוגגים יום נישואין החודש, מחכה לכם בנוסף, מתנה כייפית, שמפניה איכותית ומיוחדת שתעצים את חגיגת האהבה הפרטית שלכם.
 
נדמה שאין עוד תעשייה בעולם בה לנשים יש השפעה כה רבה ותרומה כה מכרעת להתפתחותה כמו בשמפן (בהנחה שפורנו לא נחשב). נכון, "דום פריניון", הנזיר המפורסם, הוא אולי השם המוכר ביותר ומי שמזוהה עם 'המצאת' השמפניה, אבל האמת היא שהיו אלו כמעט אך ורק נשים שהביאו את שמפן למה שהיא כיום, אז יסלח לנו הנזיר החביב, אנחנו בענייני נשים. עד לפני 200 שנה רוב הייצור בשמפן היה של יינות חמוצים מאוד, 'רזים' וסתמיים, ובלי שום בועות. כי שמפן הוא, למעשה, אזור נורא לגידול ענבים. תנאי האקלים והקרקע הופכים את ייצור היין ה'רגיל' שם לכמעט בלתי אפשרי. מה שקרה הוא פשוט מאוד: לקחו חסרון גדול והפכו אותו ליתרון אדיר. בגלל התהליך שעובר יין מבעבע, חמיצות גבוהה היא דבר הכרחי, ולכן כל ייצור המבעבעים התחיל כברירת מחדל במובן מסוים. והיום? היום שמפניה היא המשקה הנחשק בעולם, החגיגי, הסקסי והממותג ביותר. וזה קרה בעיקר בזכותן של נשים, בדיוק כמו הקלישאה שמאוחרי כל גאון גדול עומדת אישתו. הן היו אלמנות שלפתע מצאו עצמן עם עסק ביד, וידעו לקחת אותו למקומות שאיש לא חלם להגיע אליהם. בואו נכיר אותן.
המאדאם קליקו-פונסרדין (בית "וו קליקו") ולואיז פומרי ("פומרי") היו הנשים שתרמו רבות למה שהיום אנחנו לוקחים כמובן מאליו- שמפנייה צלולה, ללא משקעי שמרים מתים, מתן חשיבות רבה לבועות ולאיך שהן נראות, וסגנון חדש של שמפניות- שמפניות יבשות (Brut). כן, לפניהן שמפניות היו מתוקות להחריד. הסיפורים שלהן התחילו רע- מאדאם קליקו התחתנה בגיל 21, ולא יותר מ-6 שנים אח"כ מת בעלה, מה שעד היום נחשב לספק התאבדות. האלמנה הצעירה נשארה לבדה עם העסק המשפחתי האמיד שכלל אז בעיקר בנקאות וסחר בטקסטיל, אך היא החליטה להתמקד בייצור השמפניה, ותרמה, כאמור, תרומה מכרעת להיבט הטכני של ייצור המשקה כפי שאנו מכירים אותו כיום. בית השמפניה "וו קליקו" אחראי לשמפניה המוכרת, היוקרתית, הנמכרת והממוסחרת ביותר בעולם.

לבעלה של לואיז פומרי לקח קצת יותר זמן למות, אבל גם הוא מת לפתע (זכרו, בגלגול הבא אתם לא רוצים להיות בעליהן של נשים מתחום השמפניה), וגם היא מצאה עצמה בין לילה אחראית על העסק. חצי מאה לאחר האלמנה קליקו. הסיפור של לואיז פומרי דומה למדי- הרחבה של השטחים, שכלול הייצור, התמקדות בייצוא לשווקים זרים (ובראשם אנגליה) ועוד שתי תרומות מכריעות שהקדימו את זמנן. האחת היא ייצור שמפניה יבשה, BRUT, הסגנון השולט כיום. השנייה היא הבנת החשיבות של 'תיירות היין' באזור. היא בנתה את היקב שלה שהיה העתק של בית אחוזה אנגלי בליבה של הדרך המתויירת מלונדון לקוט ד'אזור, וכך הבטיחה לעצמה תנועה שוטפת של מבקרים ותיירים שעברו שם ונכנסו למבנה המוכר, לטעום לשתות, וכמובן לקנות...
 
היום שמפן הוא אחד האזורים המתויירים ביותר בצרפת, ופומרי הוא אחד מבתי השמפניה שמקבל הכי הרבה מבקרים בשנה, לא מעט בזכות המרתף העצום שלו, שחצוב באדמת הגיר. גם בזה הייתה פומרי החלוצה, לחצוב ולהקים מרתף ושם ליישן את הבקבוקים. כיום המרתף של פומרי מציג אוסף נדיר ומרשים של אומנות מודרנית, אטרקציה גדולה לתיירים, ורק כדי לקבל מושג קטן על הגודל שלו- בכל רגע נתון ניתן לאחסן שם למעלה מ-20 מיליון בקבוקים של שמפניה.

אחריהן בתור מגיעות שתי אלמנות מלחמה חשובות; מארי לואיז לנסון דה נונאקורט (בית "לורן פרייה") ומאדאם לילי בולינג'ר (בית "בולינג'ר"). הן נשות השמפניה של המאה ה-20, שהפנימו את חשיבות השיווק והמיתוג, לצד ההשקעה בכרמים.
 
לחדי העין השם "לנסון" בוודאי מצלצל מוכר; לנסון הוא אחד מבתי השמפניה העתיקים בעולם, אבל מארי לואיז לנסון החליטה לעזוב את בית השמפניה המשפחתי שלה לאחר מות בעלה במלחמת העולם הראשונה. בצעד שנראה מטופש בהתחלה - אך היטיב לראות לכת- היא החליטה לנטוש את העסק המשפחתי המפורסם ולקנות את בית השמפניה הכושל של "לורן פרייה", כיוון שלא ראתה עתיד מזהיר לה או לבניה בעסק המשפתי "לנסון", מצליח ככל שיהיה, שעתיד היה להתחלק בינה ובין תריסר אחיה ואחיותיה על פי חוקי הירושה של צרפת הנפוליאונית. בית השמפניה "לורן פרייה" היה על סף פשיטת רגל, והמוניטין שלו היה מהגרועים באזור. הבעלים מת ללא יורשים, האלמנה שלנו קנתה את האחוזה (1938) והשקיעה את חייה ביקב, יחד עם שלושת בניה, שהפכו את "לורן פרייה" למה שהיא היום- אחד מבתי השמפניה הגדולים והמוצלחים בעולם.
אליזבת' "לילי" בולינג'ר קיבלה את השליטה על בית השמפניה בשנת 1941, ניחשתם נכון - אחרי שבעלה מת. תחת ידיה הורחבה הפעילות משמעותית, כרמים רבים נוספים נקנו, ולילי, שהייתה מבינה גדולה בשמפניה לאחר שבילתה 20 שנה לצד בעלה בכל טעימה, כילתה את זמנה בעיקר בטיולים מסביב לעולם, תוך שהיא מקדמת ומייחצנ"ת את תעשיית השמפניה בעולם בהצלחה רבה. בניגוד לבתי שמפניה רבים שהתחילו להוציא שמפניות המכונות Cuvee Prestige, יין בכמויות קטנות, איכות גבוהה ומחיר בשמיים, בבולינג'ר המשיכו להתמקד בשמפניה ה'בסיסית' ולשמור על תהליכי יישון ארוכים במיוחד, כולל יינות מסויימים שיוצאים לשוק רק לאחר יישון של 12 שנים בבקבוק. כך קרה שעד היום "בולינג'ר" הוא, לדעת רבים, בית השמפניה היציב והאיכותי ביותר בעולם, וכזה שמשקיע בעיקר באיכות המוצר ופחות בתעלולי יח"צ מפונפנים. כשנשאלה לילי בולינג'ר מתי היא שותה שמפניה, ענתה את אחד המשפטים היפים והמצוטטים ביותר: "אני שותה שמפניה כשאני שמחה, וכשאני עצובה. לעיתים אני שותה שמפניה כשאני לבד. כשאני בחברה אני רואה בזה הכרח. אני לוגמת מזה כשאני לא רעבה, ושותה כשאני כן. מעבר לזה - אני לעולם לא נוגעת בשמפניה, אלא אם כן אני צמאה." (בצרפתית זה נשמע מושלם);
אלו הנשים הגדולות של שמפן, אבל שלא תטעו לחשוב שכאן זה נגמר. גם במאה ה-21 נשים ממשיכות לנהל בתי שמפניה גדולים ולהוביל את התעשייה קדימה. קארול דובל-לרואה עושה רק טוב לבית השמפניה "דובל-לרואה", מאז לקחה את העניינים לידיים לפני קצת למעלה משני עשורים. אן-שרלוט אמורי היא המנכ"לית של "פייפר-היידסיק", עוד בית גדול ומכובד, והרשימה עוד ארוכה,
ומתארכת. זהו. הגעתם עד לכאן? … אז הגיע הזמן לשתות שמפניה טובה, לחגוג את האהבה והעוצמה שבחיבור בין שני המינים. בבית באבירים ובמתחם דברים טובים תוכלו למצוא מבחר משובח של שמפניות מגדלים אכותיות. מדובר בשמפניות המופקות בסדרות מוגבלות, באופן סלקטיבי, בשונה מהייצור ההמוני, מה שמבטיח את הייחוד הרב והזהות האישית הניתנים לכל בקבוק ובקבוק.

שיהיה חג אהבה שמח
הפסיכולוג ויקטור פרנקל גורס כי האהבה היא תופעה אנושית ומאוד ייחודית, שמי שחש בה מצליח להתעלות מעל הכוחות שלו עצמו ולהתכוונן למשהו חיצוני שאינו הוא. אם ניתן היה לתרגם את כוחה של האהבה לכוח פיזי, וודאי היינו מקבילים אותה לצונאמי פראי. כוחה של האהבה הוא אדיר, חוצה גבולות, יבשות, עדות ומינים. אין דבר העומד בפני כוחה ועצמתה האדירה, זה רק אנחנו שלפעמים מפריעים לה להיות כמו שהיא, טהורה, הרמונית, חושנית ומלאת תשוקה.
אש האהבה מפיצה גיצים אדומים החודרים עמוק לתוך הלב פנימה. ליקטנו לכם פריטים אדומים מאוד, שעושים חשק לאהוב.
 
COBRA - קוברה 
449 שקל
COBRA - פריאו 
129 שקל
COBRA - קוברה
378 שקל
AMARO - עגילי לב
290 שקל
AMARO - צמיד סרוג
499 שקל
AMARO - עגילים
500 שקל 
SPRING - נעלי בד
199 שקל
SPRING
199 שקל
SPRING
299 שקל
skalski
640 שקל
skalski
588 שקל
SPRING
299 שקל
PADANI - ארנק מעטפה קרטיה
1,200 שקל
PADANI - תיק קרטיה עור זמש משולב
עם עור קרוקו, 7,220 שקל
PADANI, שעון מכניקו וולוצ'י
20,290 שקל
 
על אף היותו אחד הציורים המפורסמים ביותר, עצם ההתבוננות בו גורמת לצמרור של התרגשות בכל פעם מחדש. "הנשיקה" של גוסטב קלימט (1862-1918) אחד מגדולי האמנים שהשפיע רבות על הציור המודרני ועל התפתחות הקוביזם, מביעה את הרעיון המיני, הסקסי ומלא התשוקה שבמגע בין גבר לאישה וכל זאת מבלי להתעכב על מיתאר גופם. קלימט הצליח להעביר מסרים אלו באופן מושלם, תוך שימוש בצורות וצבעים כשהגבר והאישה נראים כמעט כגוש אחד.
 
 
"הנשיקה” הוא ציור גדול מאוד (180x180 ס”מ) והאנשים המצויירים בו, כמעט בגודל טבעי, שתי דמויות מאוחדות, משלימות, כרוכות זו בזו. שני בני הזוג ספק שוכבים, ספק עומדים על מצע פרחים ציבעוני ומכוסים בשמיכת זהב. ציור הנשיקה מעורר רגשות עזים של אינטימיות ורוך. הפרחים המעטרים את שיערה של האישה ואת המצע, מסמלים פוריות וטריות. אהבה חדשה ובעלת
פוטנציאל. הציור ממחיש את האיחוד המושלם בין הגבר לאישה. הסביבה המוזהבת מסמלת שפע, עושר ויופי כמו כלוא החיבוק בתוכה – אהבה. נדמה שכל אחד מאיתנו זקוק ל"נשיקה" של קלימט איפה שהו במרחב האישי שלו, החיבור לציור המיוחד מטעין באנרגיה ועוטף את הבאים עמו במגע, באהבה ותשוקה.