הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

קראו את גליון יולי 2013

כמו בכל שנה, הגיעה העת גם השנה הזאת, לחוות את נוכחותו של מלך החיות. מזל אריה, מביא עמו עוצמות ומוביל אותנו לחשיבה מעמיקה, לבחינת מושג המלכות. כיצד הוא נתפס בעינינו ובאיזה אופן נוכל להיות מלכים של עצמינו. האריה מביא עמו, כיאה לחוקי הג'ונגל, עוצמה פיזית ואנחנו בגיליון המלכותי הזה מבודדים את הפיזי וצוללים למסע קסום בין תפיסות פילוסופיות, הדנות בעוצמה הפנימית וביכולת של כל אחד מאיתנו להיות מלך בממלכה הפרטית שלו. בין ממלכת הבית באבירים, למלכת באדולינה, מזון מלכות ופריטים מלכותיים, תוכלו להינות ממרבד מלכות שהכנו במיוחד עבורכם.

קיץ קריר וקריאה נעימה
הבית באבירים הוא ממלכתם היחידה של טל ורוני. זוג היזמים המיוחד, מביא עמו פילוסופיית חיים העוטפת את פרי יצירתם במעטפת שאין שניה או דומה לה. מתחם הבית באבירים מושתת על החיבור שבין אדם לאדם, בין אדם לעצמו ובין האדם לטבע. התשתית הייחודית עליה נבנה המקום ועל פיה פועל גם היום, מאפשרת לבודד את האורח מהמולת היקום, כשמעניקה לו שקט ומקום לעצמו. טל ורוני רואים בכל אחד מאורחי המקום, מלך או מלכה. סודות האירוח המלכותיים של הזוג משלבים מנות נדיבות של כבוד, שמירה קנאית על פרטיות האורחים במקום ופריסת "שטיח אדום" המלווה כל צעד של האורחים במתחם. טל ורוני מתייחסים לאורחיהם בדיוק כפי שמתייחסים לעצמם וכשאתה מתייחס לעצמך בכבוד של מלכים כך תתיחס לאורחיך וכך גם הם יתייחסו אליך. הזוג, הגר אף הוא במתחם, נמצא עבור אורחיו לאורך כל שעות היממה, בעידון המופלא בו פועלים השניים, יודעים האורחים על הימצאותם ועל האפשרות העומדת בפניהם להיעזר בהם, אך אינם מרגישים בהם כלל. טל ורוני הופכים מרחפים, דואגים לפינות הקטנות ביותר שיעמדו מטופחות, נעימות ומעוצבות עבור אורחיהם, דואגים לכל מחסור ומסירים בטיפולם, כל דאגה, חשש או תחושה לא נוחה. הם לא מדברים הרבה, אך באופן קסום ומופלא האורחים במקום חשים בנוח לפנות, לערב, לשתף ולשוחח על עניינים שברומו של עולם, על תובנות קטנות וגדולות ועל החיים בכלל. כאן למעשה טמון האושר הגדול ביותר. טל ורוני מתייחסים לאורחיהם כמלכים ומלכות ובאומנות שאין דומה לה הם מצליחים להכניס כל אורח לממלכה הפרטית שלו, בועה של שקט, בה הוא יכול לחשוב, להרהר ולהתבונן על סרט חייו בפרספקטיבה של צופה מהצד. להיות מלך ולהרגיש מלך אלו שני דברים שונים. האופן בו נוהגים טל ורוני באורחיהם מאפשר לכל אורח שלהם להרגיש מלך. מלך של עצמו, של ממלכתו הפרטית, של עולמו, של חייו. מלך, לא במובן של שליטה, מלך במובן של תובנות, קבלה, אהבת האחר ועצמך, כבוד ורוגע פנימי הנשען על ביטחון שהכל לטובה, כזה שיש רק למלכים אמיתיים.
לא בכדי אנו נמשכים לסיפורים מעוררי השראה על מלכים ומלכות בממלכות קסומות. התיאור של עולם אוטופי צבוע ורוד עם אבק פיות המתפזר דרך קבע וממלא את האוויר הפתוח בתחושה קסומה שהכל אפשרי, ממלא אותנו אופטימיות אינסופית.
לצד סיפורי האגדה הקסומים, התפיסה הפילוסופית, הרחבה יותר של התואר מלכות היא היכולת של כל אחד מאיתנו להרגיש מלך, ללא כל קשר לחומר ולרכוש שיש ברשותו ועם קשר רב ואמיץ למה שיש לכל אחד בתוך תוככי עצמו. המלוכה היא הממלכה הפרטית שלך,
כשאתה מלך עבור עצמך אתה תקרין זאת גם לסביבה.
להיות מלך, משמעו לכבד את עצמך, לאהוב את מי שאתה, לדלג בקלילות, מעל מה שלא אמור לדבוק בך, להסתכל בגאווה קדימה ולא לתת לתחושות קורבניות לעצור בעדך. ועם כל אלו, לשמור על עידון, התאמה ומידה. לא לשבש את התחושה המלכותית המופלאה עם אגו מיותר.
במקום בו מתקיים האיזון הזה נוצרת מלכות מידתית, שהיא אישית שלכם. מלכות שתעניק לכם חיים טובים בביקור על פני הכוכב הזה.
 
אין מושלם מביס או טעימה ממזון עשיר, בריא וחיוני לגוף שלנו. גם זאת סוג של מלכות. כשאנחנו מכבדים את הגוף שלנו הוא מחזיר לנו כבוד. משהו בתחושה שאכלנו בריא מאפשר לנו להרגיש שהענקנו לגוף שלנו את מנת החיוניות אותה הוא צריך. תיאורי מלוכה נשזרים, ולא בכדי, גם בתחום הקולינרי. מעדן מלכים, ארוחת מלכים הם רק חלק מביטואים המוסרים מסר של עושר ובריאות צרופים. מזון מלכות הוא אחד המזונות המוכרים לנו ביותר. מדהים לראות כיצד הטבע מבין בפשטות עילאית מה שלנו לעיתים קשה להפנים. מזון המלכות הוא חומר המופרש מהבלוטות התת לועיות של דבורי הדבש ומשמש האכלת זחלי הדבורים, בדומה להנקת תינוק בחלב אם. הזחלים שמיועדים למלכות מוזנים במזון מלכות באופן אינטנסיבי יותר. בימים הראשונים שלאחר בקיעתם לא מאכילים אותם בכל מזון אחר. מזון המלכות עשיר בויטמנים ומינרלים וחיוני מאוד למערכות הגוף הפנימיות. לחומר עצמו אין חיי מדף ארוכים ולכן כשאתם תרכשו אותו הוא תמיד יהיה מעורב עם דונג או דבש רגיל, המסייעים בשמירה עליו. מזון המלכות קשה ליצור ולכן מחירו יקר ברוב הפעמים, לעומת הדבש. רק בכדי לסבר את האוזן, כוורת אחת מייצרת כ-500 גרם מזון מלכות בחצי שנה, בתנאים אידיאליים.מזון המלכות מכיל ויטמינים רבים (A,B,B5,C,D,E) וחומצות אמינו חיוניות. הרכב הויטמינים מאפשר חילוף חומרים מצוין, מרקם עור קורן וחיוני, טיפול במצבי עייפות, חיזוק המערכת החיסונית, הקטנת רמת הכולסטרול ורבים, רבים נוספים.
סיפור שפתח סקירה על מזון מלכות בבטאון האמריקאי American Bee Journal, לפני שנים אחדות, סיפר על ילד שהגיע לביתו, כבפתח ישבה סבתו ונענעה עגלת תינוק. כשהילד, שידע כי במשפחה אין שום תינוק שנולד לאחרונה, שאל את סבתו מי התינוק שבעגלה, ענתה הסבתא שמדובר בסבא והסבירה כי הוא אכל יותר מדי מזון מלכות. הסיפר המבדח, ניסה להמחיש את סגולותיו של מזון המלכות ואת האופן החיובי בו הוא פועל בגופינו.
לא שמישהו מאיתנו מתנדב לחזור לעגלת התינוק, אך אין ספק שעור זוהר, הרגשה חיונית וטובה וטעם אנין יעניקו לנו נחת ושלווה.
פרטי לבוש ואביזרים יוכלו לסייע לכל מי שמצב רוח מלכותי קפץ אליו לביקור. למרות שתמיד נהיה מלכים ומלכות בעיני עצמינו, ישנם ימים בהם מתחשק לנו לחזק את התחושות ולתת להן ביטוי גם במחלפות הנבחרות. זהבים, נוצצים ופריטים נוספים שליקטנו עבורכם לימים שרוח מלכותית תעטוף אתכם.
 
גולף
שרשרת תחרה מוזהבת
40 שקל
קסטרו
שרשרת שכבות
150 שקל
קסטרו
שרשרת חרוזים לבנים
160 שקל
קסטרו
שרשרת תחרה
160 שקל
ASAF & TOMER
שרשרת עם תליון אריה
110 שקל
ASAF & TOMER
עגילי אריה
89 שקל
PANDORA
תליון צ'ארמס
325 שקל
PANDORA
תליוני צ'ארמס
195 שקל
ה. שטרן
תליון כתר
360 שקל
ה. שטרן
טבעת כוכבים
16,784 שקל
ה. שטרן
טבעת Grandiflora
799,593 שקל לסט
ASAF & TOMER
טבעת תחרה
70 שקל
PANDORA
צמיד צ'ארמס
295 שקל
גולף
נעלי שפיץ מוזהבות
130 שקל
מקס מורטי
נעלי קשקשים מוזהבות
799 שקל
 
קביעה כזאת, הייתה וודאי מתסיסה מלחמות אחים במקומות אחרים, אך לא בממלכה בה המוטו בחיים הוא להיות בריא ושמח ולא חולה ואומלל. גבי ניצן הוא עיתונאי שעשה מה שרבים מאיתנו חולמים לעשות. הוא הפסיק להתרגש ממה שעשה עד כה ובחר לקחת לעצמו חופש מהחיים. בעת שבילה בהודו בחשבונות נפש שלו עם עצמו, שמע כי מלך ומלכת באדולינה מגיעים לביקור בישראל ועל אף שנטש את המקצוע העיתונאי חשב לעצמו ניצן, כי בכל זאת, להתלוות למלך ומלכה שמגיעים לביקור בארץ הוא לא עניין של מה בכך והחליט להתלוות אל השניים. "באדולינה" היא ממלכה קטנטנה באירופה, המונה פחות מ- 17,000 איש ומתנהלת ללא פוליטיקה, בלי חוקים, בלי מלחמות וללא נישואין. כל אחד מתושבי הממלכה יכול להיות המלך הבא. קביעה כזאת, הייתה וודאי מתסיסה מלחמות אחים במקומות אחרים, אך לא בממלכה בה המוטו בחיים הוא להיות בריא ושמח ולא חולה ואומלל. זה נשמע מוטו בנאלי ואולי אף מעט נדוש, אך אם תעמיקו במשמעות של להיות בריא ושמח, תגלו כי האגו שלכם יכול לנוח רגע בצד, שתוכלו להינות בחלקיכם מבלי להשוות אותו עם חלקו של האחר, שאף אחד לא מנסה להרע לכם בכוונה תחילה. ילדי בדולינה מתחנכים כשמינקות הם יודעים כי יש שתי דרכים לחיות את החיים- כקורבן או כמלך, ואתה זה שבוחר איך לחיות אותם. מלך הוא לא העשיר היושב על הכס. מלך אמיתי הוא מי שמצליח לחוש כך מבפנים, מי שמצליח לשמוח בחלקו ולחוש כי החלק הזה הוא עולם ומלואו. המסע של גבי ניצן הופך מסע עיתונאי למסע קסום במהלכו מתאהב במלך ובמלכה וגומע בשקיקה את סיפוריהם על אהבה נטולת רכושנות, אכילה בידיים וסיפורים נוספים שכולם סבים פילוסופיית החיים הייחודית. ספר חובה עם סוף שהוא הרבה מעבר לשמח. סוף שיכול להוות התחלה חדשה וקסומה לכל אחד מכם. תזכרו בכל בוקר להרגיש מלכים ולמלכות, קודם כל בעיני עצמכם.