הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

קראו את גליון יוני 2012

זהו זה. זה רשמי. הקיץ כאן! הטמפרטורות המטפסות מביאות עמן אנרגיות של חופש ושחרור. החופש הגדול עוד רגע כאן, המחשבה על טבילת הגוף במים צוננים או לגימת משקה קריר בטעמים משתנים, עולה לעיתים תכופות יותר, פרטי הלבוש אווריריים ואנחנו נהנים משעות אור ארוכות שמעלות לנו את מד המצב רוח לגבהים אינסופיים. הקיץ מביא עמו נימה אקזוטית מלאה קסם. בין בגדי ים ותיקים קיציים למתכוני חליטות עשירות בטעמים וסגולות רפואיות מוזמנים לקבל יחד איתנו את הקיץ המשמח.

קריאה נעימה
היום הארוך בשנה הוא יום עמוס
משמעויות, מעבר לעובדה כי מתאפשר לנו להנות משעות אור ארוכות יותר.
באירופה הוא מכונה "יום אמצע הקיץ" והמועד המיוחד זוכה לתשומת לב בדמות פסטיבלים ואירועים חגיגיים שונים
הנערכים לציונו, כמו פסטיבל "ורבנה דה סנט חואן" הנערך בברצלונה, או טקסים פגניים בהם מרבים לרקוד ולשתות לשוכרה הנהוגים אצל השוודים. הסינים רואים בו יום שבו אנרגיית היאנג, האנרגיה הזכרית, נמצאת בשיא כוחה והם נהגו להקדיש יום זה לאלת השמש "לי" שבשמים, אך ממש כמו הקלטים הקריבו קורבן גם לכוח שמנגד, האדמה. על- פי הפילוסופיה של הפגאנים, הסינים והאינדיאנים, בכל אור יש מין הלילה. וגם שיא הפריחה, יפה ככל שיהיה, נושא בבטנו את תחילת הסוף.

יום זה שמוקדש להתפעלות מכוחה של השמש ולחגיגות של שמחה וחופש, הוא יותר מכל נקודת מפנה: מכאן ואילך אור השמש ילך ויקטן, הלילה יתארך ואנו נתקדם אל עבר החורף. מאחר ששיא הפריחה סימל עבור תרבויות אלה גם את שיא החורף הקשה בו היבול עשוי להיכחד מהמבול, הוקרבו ביום חג זה קורבנות למען חורף קל. האינדיאנים ראו בו יום חופש במהלכו אנרגיית השמש משחררת את האדם מכבליו הארציים, הקלטים ציינו יום זה כיום של איחוד ואהבה ולכן גם הרבה מאוד חתונות התקיימו ביום המיוחד הזה. אצל הנוצרים מצוין יום זה כ-
"Saint John The Baptist” ואנחנו, היהודים חייבים כמו תמיד להיות שונים, לא ציינו יום זה במהלך ההיסטוריה בשום צורה. בכל מקרה, 21 ביוני הוא יום שמח בו הטבע והאדם עוברים שינוי ועדיף מאוחר מאשר אף פעם לא.
הלילה שבין ה-21 וה-22 ביוני הוא ליל חגיגות בהרבה תרבויות. בקרב הקלטים והשבטים הגרמאנים הוא הוקדש לחגיגות ענק. זוגות צעירים קיפצו דרך טבעות אש אימתניות והאמינו כי גובה הקפיצה מנבא את גודל צמיחת התבואה באותה שנה, בשעה שבתולות תמות וחסודות הביטו בנעשה בשקיקה וניגשו אל אנשי הדת לשמוע דברי נבואה מנחמים לגבי סיכוייהם למצוא בעל בשנה הקרובה.
לקראת שעות הבוקר המוקדמות, עם הגיעה השמחה לשיאה, קיבל הטקס תפנית, השירה הפכה לאפלה יותר וכוהני הדת החליפו את הזוגות הצוהלים על מנת להכתיר את מלך האלון (Oak king), האל האימתני שהיה ממונה בחצי השנה הקרובה, על תבואת השדה, על הסתיו, על היום ההולך ומתקצר ולבסוף גם על החורף.
היום הארוך ביותר בשנה והלילה הקצר ביותר נחשבים לזמן של צמיחה, ברכה ושמחה. מכיוון שלא נהוג היה בתרבויות קדומות להתחתן בזמן העבודה בשדות הרי שרק בימים אלו, כאשר השדות כבר נזרעו אך התבואה עדיין לא
 
הבשילה, התפנו הזוגות המאוהבים לטקסי הנישואים. באופן שהתאים בצורה קוסמית ומופלאה
להתרחשויות, זו גם התקופה בה הדבש בכוורות הגיע להבשלה מלאה. לכן זכה החודש שלאחר החתונה לכינוי ירח הדבש.
במשך אלפי שנים היו בני האדם עומדים נדהמים אל מול כוחה של השמש ביום שכונה בעבר "היום בו עומדת השמש במקום".
על פי הערכות שונות עלו גם השנה עשרות אלפי איש לסטונהנג', אנגליה, אחד האתרים הפגאנים הקדושים ביותר. בסביבות הצהריים, כאשר השמש מגיעה לשיא כוחה, חל טקס של ריקודים, תפילות ומדיטציה, שמגיע לשיאו בשעת השקיעה.
היום הארוך בשנה התקיים ב-21 ליוני וזיכה אותנו בעוד שעות מחיות של אור.
האור, בדומה למים, ידוע בסגולות המרפא שלו, הן במובן הפיזי והן בזה הרוחני. אנרגיה של אור היא אנרגיה אופטימית, חיובית של חיוניות, עשייה ויצירה. האור מביא עמו תקווה, עוטף אותנו בחיבוק מגן ומעניק ביטחון שהכל יהיה בסדר.
עוצמתם של המים היא ברכות שלהם. תנועת הזרימה ויכולת ההתמזגות
המופלאה טומנות בחובן את סוד ההטהרות השייך למים. הנוזל השקוף שעליו אנו מתבססים וממנו שואבים את הבסיס לקיומנו, משקף לנו בבואה של הסביבה שלנו, של מה שנמצא בתוכנו ולידינו. נפש קרובה לסביבה מיימית, לא יכולה להישאר אדישה לה.

פותחים דלתות נסתרות
כל מי שינסה להניח את גופו כשעיניו עצומות על פני מים, יחוש כיצד לאט לאט נפתחות דלתות נסתרות, אי שם במעמקי הנפש. לפעמים מצחיק, לפעמים מורכב, לפעמים גם קצת עצוב אבל מה שבטוח, מנקה ומקרצף בעדינות את הנפש מתוך תוכי מחילותיה ונפתוליה. גוף ונפש שיוצאים מחוויה מיימית חשים תמיד זכים וטהורים יותר.
המים מהווים מרכיב עיקרי בגופינו ועוד בימי קדם ייחסו להם כח מאגי שיכול לרפא מחלות ומכאובים שונים.
איכויות של עדינות אסתטית
בכלל, העולם שסביבנו מזמן לנו קשר רצוף וקבוע עם המים בווריאציות שונות. המים נמצאים מכל עבר, הם נמצאים בתוך תוכינו, מהווים מרכיב עיקרי ממרכיבי גופינו ואחראים על עובדת היותנו חיים ונושמים. המים מביאים עמם איכויות של עדינות אסתטית, בשל המראה שלהם לצד עוצמה כבירה בשל היותם האחראים על עצם קיום חיים.

הטכנולוגיה המתקדמת פוגעת במשאב הטבעי
נדמה כי המים הכל- כך חשובים ומרכזיים בחיינו לא זוכים לתשומת הלב הראויה. הטכנולוגיה המתקדמת הביאה עמה משביחי מים כאלו ואחרים המערבים בתוך הנוזל הטהור, מרכיבים שמחבלים בתהליך ובתמורה שניתן להפיק מהמים החיים. המים החיים שיורדים ישירות מהעננים, מביאים עמם איכויות נדירות וחשוב לדעת שמעבר לשתייתם רצוי גם לחיות בסביבתם. תעדיפו תמיד לשכשך עצמכם בבריכת מים חיים ולא בבריכת מים מוכלרים. מים חיים, מסייעים לעור להיראות צעיר, לנשימה להיות יותר רכה ולנפש לחוש יותר טהורה.
צורך פיזי ומהות פילוסופית
המים הם אמנם צורך פיזי אך לא פחות, מהווים מהות פילוסופית, רכה, עוטפת ומאפשרת ולכן תרבויות רבות ראו כבר לפני אלפי שנים את המים כמרכיב קדוש שיש להתייחס אליו בכבוד.
בתרבות היוונית והקלטית, בנצרות, באיסלם וביהדות עומדים המים במרכז.
כדי לטהר אדם מטומאה למשל, נחוצה כמות מים מוגדרת של 40 סאה, לפי הדת היהודית (כמות המים במקווה).

אוסטריה חלוצת הבריכות האקולוגיות
בריכות שחיה אקולוגיות נבנו באוסטריה כבר לפני 25 שנה. הרעיון התחיל בשנות השבעים מבריכות נוי כשב-1983 בנה וורנר גמרית' את בריכת השחייה
האקולוגית הראשונה עם איזור שחייה מוגדר. הרצון למצוא תחליף לבריכות השחייה המוכלרות, הוביל את פיטר פטריץ', אקולוג, לפתח אף הוא את הרעיון, ולהעבירו לפסים מסחריים. מאז 1983 יותר מ 20,000 בריכות שחיה טבעיות נבנו באוסטריה, מעל ל 8000 בגרמניה וכ- 1500 בשוויץ. גם באיטליה, בלגיה, הולנד,צרפת ועוד מדינות רבות בעולם, ניתן למצוא כיום בריכות שחיה אקולוגיות למטרות שחיה.
תהליך טיהור המים בטבע
בטבע מטוהרים המים על ידי כוחות ותהליכים טבעיים- כשהמים זורמים בפיתולי הנהרות, שוצפים במורדות המפלים על פני סלעים, מסתחררים במערבולות, מגיבים לשינויים במחזור הירח בגאות ושפל ומחלחלים דרך שכבות הקרקע הם אוגרים מינרלים, משקעים, מפרקים חומרים לא רצויים, קולטים חמצן וצוברים אנרגיה ובכך כוחם ועוצמתם.
במציאות שלנו היום, אין למים את ה"זכות" להתנקות בדרך הטבעית.
במקום לזרום בפיתולי נהרות על גבי סלעי בראשית - הם זורמים בתעלות בטון ישרות, במקום לגלוש במורדות מפלים - הם נדחסים לתוך צינורות. למים אין את האפשרות להיעזר במנגנוני הטיהור הטבעיים, ולכן המים שאנחנו מקבלים הם באיכות ירודה.
הגישות המקובלות להשבחת מי שתייה מבוססות על סינון המים, הוספת חומרים, הפעלת מקור אנרגיה חיצוני על מים כגון חשמל (אלקטרוליזה, יינון), שדה מגנטי, הקרנה ונוספות. הרעיון הוא לטפל במים עצמם ולא במה שבתוכם – ניתן להחזיר למים את כושר ההתחדשות והטיהור העצמי על ידי שימוש באנרגיה של הטבע.
היום, אנשים רוצים להיות בריאים באופן טבעי, להשתמש בטוב שבטבע ולא לשנות אותו ולפגוע בו. גישה זו באה לידי ביטוי באוכל שאנחנו אוכלים, במים שאנחנו שותים, התרופות שאנו נוטלים והחומרים בהם אנו משתמשים.

מסננים טבעיים בבריכות האקולוגיות
בזכות הידע שהצטבר והטכנולוגיה שהתפתחה - החוויה של שחייה במים טבעיים הפכה לאפשרית.
המים בבריכת השחייה האקולוגית מטוהרים באמצעות צמחייה ובקטריות, בדומה לאופן טיהור המים בטבע.
הבריכה נקייה מכימיקלים וגם לאנשים עם עור רגיש או בעיות עיניים - אין סיבה לדאגה. אנשים השוחים בבריכות אקולוגיות טוענים כי גופם מתחמם מהר יותר, וכי המים מרגישים "רכים" יותר, ללא כל תוספים מלאכותיים.

הבריכה האקולוגית משתלבת בגן
הבריכה האקולוגית היא אסתטית לעין, משתלבת בגן ונראית כחלק ממנו.
ההרמוניה וחוסר ההפרדה בין הבריכה לגן מעניקים לשוחה בבריכה מצב רוח מיוחד והרגשה מרוממת.
בכל עונה מעונות השנה, מקבלת הבריכה מראה שונה. שושנות המים בשלל צבעיהן פורחות באביב ובקיץ, צבעי השלכת מופיעים בסתיו, ובחורף הופכת הבריכה לבריכת השתקפות.

בריכות המים החיים מזמנות למשתמש בהם מפגש מופלא בין היישות הפיזית לזאת הרוחנית. למפגש העוצמתי הזה המאפשר, לעיתים לחוש פרידה מסויימת מהגוף והתמסרות לנפש ולרוח, סגולות עוצמתיות של טוהר וריפוי. ככל שהסביבה בסיסית ומחוברת יותר לטבע, כך עוצמת החוויה גדלה ומתרחבת ומקבלת משמעויות נוספות של ריפוי ורגיעה.
מערכת הבריכות האקולוגיות בבית
באבירים, הפכה להיות מוקד עליה לרגל כמי שמבקשים לשמור על החיבור לטבע, לאורך כל תהליך תכנון הבית, היו טל ורוני הראשונים שבנו מערכת בריכות אקולוגית המשרתת כיום אותם ואת אורחיהם בבית באבירים ומכניסה רוגע ושלווה בהם ובאורחיהם.

מערכת הבריכות האקולוגיות בבית באבירים, הפכה להיות מוקד עליה לרגל למי שמבקש להירגע באמצעות איתני הטבע. גם להיבט התכנוני משמעות רבה ובמתחם של טל ורוני, ניתן לראות תכנון המשתלב בהרמוניה מושלמת עם נוף הסביבה.
הכבוד שבחרו להעניק טל ורוני למקום מעצם העובדה כי התאימו עצמם אל הטבע ושימרו אותו, עולה מכל פינה ומתעצם בעיקר נוכח הבריכות הזכות והטבעיות, המביאות עמן קו אסתטי מיוחד ואת עוצמת הטבע בשיאה.
בית עם בריכת מים חיים, גם אם אינה בריכת שחיה, יזכה באנרגיות טובות, בחסדים ובסגולות מטהרות ומרפאות. תחשבו על זה....
 
איזון הוא אחד האלמנטים הנדרשים כדי להגן עלינו ולהעניק לנו זמן טוב ואיכותי על הכדור שלנו. למרכיבים אותם אנחנו מכניסים לגוף ולאופן שבו אנו מבצעים את הפעולה, חשיבות רבה. ככל שנהיה מודעים, נזין את הגוף במרכיבים חיוניים ומתוך כבוד גדול שאנו רוכשים לו, הוא יודה לנו וישמח להעניק לנו בתמורה שנים רבות נוספות של אושר, בריאות ונחת.
שילוב הצמחים במים שאנו שותים יעניקו להם טעמים שונים. למעשה תוכלו ליצור לעצמכם מים בטעמים, על פי ההעדפות האישיות והאהבות הקטנות שלכם. טעם לימון, נענע, פירות יער, מרווה, קינמון ורבים נוספים. במקום לקנות בסופר טעמים תעשייתיים תפיקו לעצמכם מים בטעמים שאתם אוהבים.
הקיץ החם דורש שתיה מרובה והדרך האפקטיבית ביותר היא שתיית משקה צונן בטעמים, המכניס מעט עניין למים הרגילים. מים בטעמים (חליטות צמחים) הם אחת הדרכים המקובלות והאפקטיביות ביותר להזין את הגוף בדברים טובים, בעלי סגולות מרפא, המשפיעים על בריאות הגוף ועל מצב הרוח.
עכשיו כשהקיץ נכנס בשער, אין מרענן יותר מהכנת חליטות צוננות שיהוו עבורכם את המים בטעמים שלכם.
אלפי שנים של שימוש בצמחי המרפא בתרבויות שונות, מביאים עמם יידע רב נצבר.
מתחשק לכם להירגע? מערכת העיכול מתישה אתכם? בא לכם עור פנים צעיר וקורן? אין לכם זמן להיות חולים? אלפי סוגי צמחים ישמחו לעמוד לשירותכם. אתם צריכים להגדיר במה תרצו לטפל והמבינים בדבר יידעו להתאים לכם את החליטות הייעודיות. במתחם "דברים טובים", יצירתם החדשה של טל ורוני שבכניסה למצפה אבירים, מגישים לאורחים קולקציית חליטות שלא הייתה מביישת את בתי התה הגדולים והמובילים בעולם.
מתוך אהבה גדולה והבנה עמוקה בתחום, בנו טל ורוני את הקולקציה שלהם שמשלבת בין רוגע ושלווה ועד טיפול בבעיות בריאות.
מזונות האדם תרופותיו, אמר הרמב"ם. אמצו לעצמכם את המשפט הקצר והחכם הזה. האמינו בו ותזכו לימים ארוכים בריאים ומאושרים.
לפי הרפואה הסינית, תה הוא צמח מקרר המוריד את טמפרטורת הגוף ולכן מסייע לצנן את הגוף בימים חמים כמו גם בזמן מחלה עם חום. ביום לוהט, פנקו את עצמכם עם חליטת תה קר טבעית, טעימה ובריאה יותר מכל משקה קר אחר. .

חליטה היא הפעולה בה משרים תה או צמחים במים חמים לזמן קצר והיא משמשת בעיקר להכנת תה או משקאות חמים אחרים העשויים מעלים, צמחים, פירות, פרחים או תבלינים. החליטה ממצה את הטעם והריח הנמצאים בשמנים האתריים שבתוך הצמחים, שמנים אשר יוצאים למים החמים בד"כ בטמפרטורה של 80 מעלות צלזיוס ומעלה. לכל תה קיימת טמפרטורת מים מומלצת להשגת מקסימום אפקט ואופן הרתחה שונה, כך למשל: הטמפרטורה הרצויה להכנת תה ירוק היא 70-80 מעלות צלזיוס. ואת ההרתחה עוצרים כשמתחילות להיווצר בועות זעירות בתחתית ובצידי הקומקום.לתה אולונג 80-90 מעלות צלזיוס. במקרה הזה עוצרים את ההרתחה כשהבועות גדלות ומתחילות לעלות אל פני המים. את התה השחור וחליטות הצמחים יש להכין ב- 95-100 מעלות צלזיוס וההרתחה המתאימה היא הרתחה מלאה ומבעבעת.
הרתיחו מים טריים. המים מהווים 99% מהמשקה ומשפיעים מאד על הטעם. מומלץ להשתמש במים טריים ומסוננים. מים שהורתחו זמן רב מדי או שהורתחו יותר מפעם אחת יאבדו מתכולת החמצן שבהם וטעמם יהיה תפל.

לכל סוג תה משך החליטה המתאים לו. חליטה קצרה מדי מפיקה משקה דליל.
חליטה ארוכה מדי תגרום למשקה לקבל טעם מר, לכן יש להוציא בזמן את העלים מן המים.
הזמנים המומלצים: לתה ירוק: 1-2 דקות.לתה שחור: 3-5 דקות. לחליטות צמחים: 5-10 דקות.
 
כדי להכין חליטה, כדאי להשתמש בכלים יעודיים ונוחים. השיטה המומלצת להכנת חליטות היא בקנקן המכיל מסננת. שיטה זו מאפשרת לעלים לנוע בחופשיות בחלל המים, למצות את הטעם באופן אופטימלי ולסנן בנוחות את העלים בתום ההכנה. ניתן כמובן גם להכין ספל בודד ואז ניתן להשתמש במסננת או בכדורי חליטה. במקרה הזה יש לשים לב. אם הכדור קטן מדי העלים עלולים להיות דחוסים והחליטה תצא דלילה.

ככלל, שימו כפית גדושה של תפזורת עבור כל ספל (כ- 25 גרם). אם מכינים בקנקן, הוסיפו כפית נוספת, ליתר בטחון, שהטעם והארומה הסופית לא יפגעו. את הכמות המדויקת המתאימה לכם, תקבעו עם הזמן לפי הטעם והניסיון.

לאחר מזיגת המים לקנקן או לספל יש לכסות ולהמתין לאחר שעבר הזמן המומלץ ניתן להוסיף סוכר, לערבב היטב להוסיף קוביות קרח, לשתות ולהינות. בימי הקיץ החמים הכי כיף להכין כמות גדולה לקרר במקרר ולשתות לאורך כל היום.

בשפת העם, משתמשים במילה "חליטה" גם ככינוי לעלי התה או הצמחים עצמם.
החליטות הן מיצוי איכות הטעמים והריחות הנמצאים בתוך העלים. ב"דברים טובים" תוכלו למצוא עשרות סוגים של חליטות בטעמים רבים: חליטות מרגיעות, חליטות מרוות, חליטות לדיאטה, חליטות לבריאות, חליטות מרפאות ורבות, רבות
נוספות. כל החליטות מבוססות על פירות, צמחים, פרחים ותבלינים טבעיים הידועים בערכם הבריאותי, האיכותי והטעים.


חליטת האהבה
לחליטת האהבה סגולות לזוגיות בריאה ומאושרת ושימור אש האהבה, בוערת.
החליטה מכילה לואיזה , ורדים, עשב לימון, נענע , קלנדולה וצמח הסטיוויה – הממתיק את האהבה.
כפית גדושה מהחליטה בספל מים רותחים, השריה של כ-10 דקות ותקבלו מלוא הכוס אהבה


חליטת רוגע
חליטה המשרה הרגשת הקלה ורוגע. מכילה בבונג , שומר , תה ירוק, ורדים , ליקוריץ וסטיוויה.
מתאימה בתקופות לחוצות וסתם ככה בסוף יום מתיש במשרד.


חליטת פירות יער
החליטה הזו מכילה אוכמניות, דובדבנים, חמוציות, פקעות ורדים, היביסקוס ואדומים נוספים. חגיגה של משקה אדום ויפה ממיטב פירות היער, בעל ארומה אקזוטית ומחייה.
הוסיפו כפית גדושה מהחליטה למים רותחים, השרו כ-10 דקות, שתו חם או קר ואיכלו את הפירות. החליטה מכילה המון ויטמין c ומחזקת את מערכת החיסון.


חליטת לימונענע
שילוב של תה ירוק עם נענע וצמחים לימוניים, דוגמת הלימונית.
יש להוסיף כפית מהצמחים לכוס מים רותחים, להמתין מעט, לסנן ולשתות. ניתן לשתות חם או קר. מדהים כמשקה קר לימי הקיץ החמים טעמים שונים, סגולות שונות ומגוונות ובעיקר המון בריאות. כל אחד וההעדפות שלו. מה שבטוח שחליטה צוננת בקנקן מלא קוביות קרח שקופות הוא אחד ממוצרי החובה על כל שולחן בכל ארוחה. מוזמנים לערוך לעצמכם חגיגה של חליטות קייציות ומרעננות.
החום הקייצי מכביד על ההתנהלות ואין כיף יותר להקל על הגוף, עם בחירת פריטים אווריריים ונושמים שיביאו עמם מעט קלילות מתבקשת, צבעוניות משמחת ושמירה על קו אופנתי אפוף שיק וטעם. לצד פרטי הלבוש ובגדי הים הקיציים נחשבים הכובע ומשקפי השמש אביזרים הכרחיים לשמירה על הבריאות. אך במקרה הזה הקיץ והבריאות הם רק התירוץ. מבחר כובעים ומשקפי שמש מיוחדים, מביאים עמם בשורה טרנדית וצבעונית. משקפי השמש המופיעים באייטם הקייצי הזה, הם משקפי וינטג' מקוריים המיובאים באופן אישי ובדרך כלל מגיעים כזוגות בודדים של one of a kind
בימים שיצירת האינדיוודואל האישי החלה לתפוס תאוצה הרשו לעצמכם לפרוש מהעדר הדוהר, סללו לעצמכם את הנתיב הפרטי שלכם ובחרו את הפריטים שייחדו אתכם.
 
פלפל קיץ 2012,
חזייה 149 שקל, תחתון 109שקל,

גוטקס, מונוקיני מקבוצת פרומנטרה,
649 שקל
גדעון אוברזון 
חזיה 329 שקל, תחתון 169.9 שקל
ZARA, תיק חוף,
139.9 שקל
JW ANDERSON to ALDO
699 שקל
ZARA, כובע קש,
139.9 שקל
מסגרת מנומרת עדשות ירוקות,
1,900 שקל
מסגרת ג'ון לנון עדשות גראדיאנט,
1,750 שקל
מסגרת כחולה עדשות גראניאנט,
1,450 שקל
מסגרת פרחונית,
מתוך אוסף וינטאג׳ נדיר

* את כל זוגות המשקפיים ניתן להשיג בבוטיק 
מסגרת משקפי קריאה מוזהבות,
1,600 שקל

שרה משקפיים, שבזי 14, נווה צדק, תל-אביב    
מסגרת אדומה,
2,200 שקל 
אופטימיות וקלילות מהוות חלק בלתי נפרד ממאפייני הקיץ. משהו משוחרר, ייצרי ויצירתי יש בה בעונה החמה הזאת. הכל מבקש להתאוורר ולהתקרר, בדים שקופים שאינם נצמדים לגוף, כפכפים, כובע רחב שוליים ולגימת משקה תוסס וצונן. הגוף רך יותר, מוכן להכיל תנועה רחבה יותר ובכלל, האנרגיה החיובית שמביאה איתה העונה החמה, גורמת לכולנו לחייך הרבה יותר. באופן דומה מעבירה להקת מיומנה, מסרים עטירי הומור, קלילות ואופטימיות שממלאים את הבמה בתחושת שחרור קייצית ותוססת. הלהקה המיוחדת היא למעשה קבוצה רב תרבותית שפיתחה שפה ייחודית המתבססת על מיומנויות, קצב, אפקטים מיוחדים והומור המשולב דרך קבע ביצירות. המופע מתבסס כולו על קולות המופקים מתיפוף בעוצמות שונות על עצמים שונים, וחלקם בעזרת הפה ומיתרי הקול המביאים עצמם לרמות ביצוע ווירטואוזיות. הפלא המביא עמו מצד אחד מופע איכותי אפוף יצירתיות ומצד שני לחשוב כי מדובר בקולות שחברי הלהקה מפיקים בעצמם מעצמים וחפצים שרבים מהם נמצאים אצלנו בחללי הבית השונים דוגמת- סירים, מקלות מטאטא ואחרים, תוך שימוש מעורר השתאות בכל חלקי גופם, מעניק חוויה צרופה ומותיר את הצופים מלאי השראה וחומר למחשבה.
 
 
המקוריות והחיבור לעשיה שמביאה איתה מיומנה, ניכרו כבר מתחילת דרכה של הלהקה וזמן קצר לאחר שהחלה לפעול בשוק המקומי, פרסה כנפיים וכיום מופיעה (כמעט) בכל רחבי הגלובוס.
 
 
בית מיומנה, לואי פסטר 15, יפו, תל- אביב www.mayumana.co.il