הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

קראו את גליון מאי 2012


שבועות הוא החג השני מבין שלושת הרגלים. ואם ברגלים עסקינן, מזמינים אתכם לעלות לרגל לבית באבירים, לקחת פסק זמן, לטעום, להריח ולהירגע בין עצי החורש העבותים. החגיגיות שעוטפת את החג מרגשת במיוחד כשאיכרים וחקלאים מכינים טנא עמוס בתוצרת ביכורים טריה. מתחם דברים טובים שנפתח בימים אלה במצפה אבירים הוא למעשה הטנא המפואר והמשובח ביותר של התוצרת הגלילית- יינות בוטיק אנינים, דבש ניגר, ירקות טריים, שמן זית איכותי ואיך לא, גבינות העיזים הידועות מבית היוצר של החווה באבירים. הגבינות הם אחד מסמלי החג המובהקים ושבועות ככלל, נתפס כחג על טהרת הלבן.
לבן, יש בו מסר מרכך, צנוע, טהור. הצבע הלבן נקי ומאפשר ליצור עליו, לרקום חלומות ולהביע משאלות. הוא פשוט יספוג ויעזור לכם להביא חלומות קטנים ואישיים למציאות גדולה ומשמעותית. בין גבינות עיזים למגע המלטף של מצעים צחורים, אספנו וערכנו לכם גיליון חגיגי בצבע שלג.

מוזמנים בחג השבועות להפנינג של ריחות וטעמים לרגל השקת מתחם "דברים טובים"

קריאה נעימההלבן מגיע נקי צח וטהור. הוא מאפשר לכל אחד מאיתנו להוציא את הצייר החבוי שבתוכו, להפליג וליצור בהשראתו את הסביבה האישית

דף לבן, הוא משטח בתולי וצחור הממתין שמישהו יעניק לו אופי משלו.
ציור, מילה או קו מעוגל. כל נגיעה תיקח את הלבן הטהור למחוזות של מי שאוחז במכחול.
"יש לך מכחול, יש לך צבעים, צייר לך גן עדן והיכנס לתוכו" אמר ניקוס קאזאנצאקיס שכתב את "זורבה היווני".


היכולת להפנים כי אנחנו היוצרים ואנחנו אלה שיכולים לצייר את הציור הפרטי שלנו ולהעניק את המגע האישי והייחודי ליצירה הפרטית, היא יכולת מופלאה שמעניקה כוח רב ואנרגיה חיובית של עשיה.


הלבן הוא לבן כדי להפוך צבעוני, בעל מסר אישי. מה שנניח על הדף יהפוך חלק מהמאפיינים, מהרצונות ומהשאיפות שלנו. הלבן מגיע בלי דעות קדומות, נקי וחף, הוא אינו שופט ולא מטיף. עוצמת הלבן טמונה בעובדה כי הוא, מאפשר לכל אחד מאיתנו להשפיע על העתיד, לתכנן, להפליג ולחלום. הוא פשוט נמצא שם,

מהווה משענת בטוחה ומכילה וכל אחד מאיתנו אחראי על התכנים שממלאים אותו. כל יום הוא בריאה חדשה ובכל זמן שנחפוץ יש לנו הזדמנות לשנות לטובה.

לכל אחד דף לבן וטהור, דף חדש ויומיומי. לכולנו היכולת להיפטר מהישן וליצור את החדש, בוקר בוקר, שעה בשעה שבוע אחרי שבוע. כאשר הדף מתלכלך או נקרע, עמוס לעייפה, צבעוני ומשומש דיו, גנזו לכם אותו ורגישו רשאים לשלוף לכם דף חדש ולבן ולהתחיל מהתחלה.

 השנים האחרונות עושות רק טוב לחלב המיוחד. רופאים, תזונאים ומטפלים שונים ממליצים לשלבו בתפריט בשל סגולות המרפא בהן ניחן והדימיון הרב שלו לחלב האם. כמי שמחוברים לעדר העיזים הפרטי שלהם, מתמחים טל ורוני בגידול והכנת מטעמים חלביים על טהרת העיזים. את הגבינות המיוחדות שמייצרים בחווה שלהם, הם מגישים בארוחת הבוקר הגלילית במקום וניתן למצוא אותן גם במעדניית "דברים טובים" שבכניסה למצפה אבירים. ההקפדה על הכנה מסורתית המחוברת לאדמת הגליל מאפשרת ייצור גבינות בוטיק ייחודיות שלא תמצאו בשום סופר או רשת שיווק.
האופן והמקום בו חיות העיזים משפיעים על טעם התוצרת. כשהעז עומדת ללא תזוזה, תפוקת החלב שלה עולה.


ברור שכשמגדלים עיזים לתעשיה יעשו החולבים הכל בכדי למזער את תנועותיה של העז. הדרך האולטימטיבית לגידול העיזים, למרות שאינה נחשבת מסחרית, היא מתן חופש במרעה הטבעי. באופן הזה אוכלת העז ומתקיימת מצמחיית ופירות העונה. העז הרועה היא אתלטית וקלילה ואף אחד לא דוחס אותה למכלאות צפופות ומקשה עליה במתכוון את התזוזה. התוצאה היא פחות תוצרת, אך משובחת יותר בעלת טעמים משתנים. עז שאוכלת בלוטים, תייצר חלב עם ארומה של אגוזים, עז שאוכלת דומים, פרי הסידריה, טעם החלב שלה יהיה מעט מתקתק. באופן הזה משתנות הארומות,מתחלפים הטעמים ובדרך הגידול הזאת מובטח חלב בריא וחיוני יותר. כך מגדלים טל ורוני את עדר העיזים שלהם בחווה שבמצפה אבירים
10 דברים שכדאי לדעת על חלב עיזים

1. חלב העיזים קל יותר לעיכול בהשוואה לחלב בקר בשל חומצות השומן הקצרות שמצויות בו. חומצות השומן הקצרות מנוצלות ביתר קלות לייצור אנרגיה ולכן פחות שומן נצבר ברקמות השומן בגוף. בנוסף הן אחראיות על ירידה בייצור כולסטרול
2. החלב המיוחד מפחית נפיחויות בבטן3. חלב עיזים נמנה עם המזונות הבריאים התורמים לתוחלת חיים ארוכה יותר. בכרתים למשל, מקום בו חלב העיזים הוא חלק קבוע בתפריט נרשם האחוז הנמוך ביותר בעולם של מחלות ואירועי לב.
4. בחלב עיזים כמות גדולה יותר של סידן מזה הנמצא בחלב בקר ולחלבון שבו ערך ביולוגי גבוה, המתאים לגוף האדם ותורם לבניית השרירים, אנזימים וחלבוני דם.
5. החלב מומלץ לשימוש, במיוחד אחרי ניתוחי מעי ובעת דלקות במעי. חלקיקי השומן קטנים יותר בחלב עיזים, מה שמאפשר יצירת תמיסה הומוגנית נוחה וקלה לעיכול.
6. חלב עיזים דומה מאוד בהרכבו לחלב אם ומאוד מתאים לאלרגים ללקטוז. בשל ההרכב החלבוני המיוחד שבו הוא מונע תסיסה במעי במהלך העיכול.
7. במבחן המינרלים והוויטמינים גובר חלב העיזים על חלב הבקר באופן משמעותי וניכר. לשם קבלת מושג, בחלב עיזים 34% יותר סידן מזה הנמצא בחלב בקר. דוגמא נוספת מצביעה על העובדה כי כמות הנחושת בו גדולה פי 400 מזאת הקיימת בחלב בקר. ומעבר לכך, בשל מבנהו המיוחד מאפשר חלב העיזים ספיגה טובה יותר של כל אותם ויטמינים ומינרלים המצויים בו.8. חלב עיזים תורם מאוד לחיזוק המערכת החיסונית וידוע במיוחד כתורם לתפקוד הכדוריות הלבנות.
9. חלב העיזים נבדק ונמצא כמסייע בהקלה על מחלות ילדים, מקל ומשפר מצבים של אפטות.
10. החלבון בחלב העיזים נמצא כמפחית את הסיכוי לחלות באלצהיימר ותורם לתפקוד מנטלי תקין.

תמהיל המוצרים העשויים מחלב עיזים רחב מאוד ומאפשר לכל אחד לבחור את המוצרים שמתאימים לו.
מעבר לעובדה שחלב עיזים נחשב מיוחד בטעמו הוא הפך מצרך חובה בתפריט היומי, כמסייע בשמירה על האיזון וכמגן מפני מחלות רבות.

* מתכון משובח ללבנה עיזים ממתין לכם במדור גורמה.
 
חובבי הגבינות לא ממתינים לחגים ומועדים כדי לטעום טעמה האנין של גבינה בשלה, אך למרות העובדה הזאת, משהו בכבוד הניתן לגבינות ולחלב בחג השבועות מוציא מהן תמצית משובחת ושם אותן במרכז השולחן החגיגי. כדור גבינה מצופה אגוזים טריים הפך עם השנים לאחד מסימליו המרכזיים של החג הלבנבן בבית משפחת רונן, וכמי שמעניקים כבוד ליצירה ועבודת כפיים, עומלים בבית באבירים במשך כל ימות השנה על ייצור לבנה מקומי תוצרת אוהבת וביתית. בחרנו לשתף אתכם בסודות טעימים צבועים לבן.
 
מתכון כדור הגבינה המסורתי לשבועות

המצרכים
250 גר' גבינת שמנת
100 גר' רוקפור
6 כפות תערובת גבינות קשות מגוררות (ההעדפות של רוני: מעושנת פיקנטית, גאודה עדינה)
100 גר' חמאה
חצי כוס אגוזים

הלכה למעשה
מערבבים בקערה את כל הגבינות ומצננים לפחות שעה
אחרי שעה מוציאים את התערובת מהמקרר ויוצרים ממנה כדור
קוצצים את האגוזים ומגלגלים בתוכם את הכדור כך שיצופה מכל צדדיו

טיפ הכדור המופלא הזה אף משתבח אחרי יום, כך שאפשר להכינו ולהגיש למחרת, חגיגי עם פירות חתוכים וקרקריםלבנה
שמם של כדורי הלבנה תוצרת הבית באבירים הולך לפניהם כבר לא מעט שנים. בתקופה בה טל ורוני גרו בקרוואן החלה רוני להתנסות ולהתמקצע בהכנת לבנה עוד הרבה לפני שהיה בהישג ידם חלב עיזים.


לבנה- גרסת הקרוואן
שופכים ליטר וחצי של יוגורט, בתוספת מלח, לחיתול לבן (רוני תפרה לעצמה שקית חיתול) ותולים מעל הכיור. ממתינים שהיוגורט יתקשה למרקם שרוצים ויש אחלה לבנה. תוך כדי התהליך, גם הכיור מלבין – תכונה נפלאה של מי הגבינה.

לבנה עיזים- גרסת הארד קור
היום כשבני הזוג מגדלים באהבה גדולה עדר עיזים רועות, יש להם חלב עיזים בשפע. העיזים שרועות באחו הפתוח, ניזונות מעץ השדה ומכניסות לחלב ארומות מעודנות המרמזות על עונת השנה. הלבנה שמכינים טל ורוני היא בכמויות של מאות ליטרים אך הם מקפידים לשמור על רזי הלבנה הביתית המשובחת ואופיה הכפרי.

הלכה למעשה :
מרתיחים 5 ליטר חלב עיזים ומכבים את האש ברגע שרותח
לאחר הרתיחה ממתינים להתקררות עד מצב "מגע אצבע בחלב"- סופרים עד עשר כשהאצבע בתוך סיר החלב (כך עושות נשות פסוטה ורוני יחד איתן, בדיקדוק מקצועי הטמפרטורה צריכה להיות בין 46-48 מעלות צלסיוס). זאת הדרך לוודא שהחלב בטמפרטורה הרצויה.
מוסיפים מיכל יוגורט ומערבבים היטב (אם רוצים אפשר גם יותר ממיכל אבל לא פחות)
מכסים את הסיר ועוטפים היטב מכל הכיוונים עם מגבות ו/או שמיכות ומניחים למשך 12-15 שעות
בשלב הזה החלב הופך ליוגורט
אחרי 15 שעות מוסיפים בערך כף מלח (לפי הטעם)
מעבירים לשקית גבינה (שקיות גיבון מיוחדות ניתן למצא ב"דברים טובים" במצפה אבירים) וממתינים עד שמגיע למרקם הרצוי (רך או קשה, כל אחד וטעמו שלו)
טיפ אם רוצים לבנה בשמן זית צריך להמתין שלושה עד ארבעה ימים עד שהמרקם הוא כמו בצק.
בשלב הזה יוצרים כדורים, מכניסים לצנצנת ומכסים בשמן זית משובח. הצנצנת המשובחת הזאת יכולה להישאר גם שנה מחוץ למקרר.

אורחי הבית באבירים נהנים מהלבנה הקסום והסודי, שנעשה באהבה גדולה, בכל עת שמבקרים במקום.

מצעים לבנים מייצרים חלומות מאוד צבעוניים ורכים. הלבן הרך עוטף אותנו בכל עת שאנו נכנסים למיטה המוצעת, כאילו היינו שוב תינוקות בראשית דרכנו. המצעים הלבנבנים הם בעצם הדף החדש, הלבן, הנקי והטהור שלנו כל יום מחדש. מתחת לכרית הלבנה נשמור חוויות טובות, משאלות וחלומות בעוד הסדין והשמיכה יהוו את קן הציור, זה שייצר עוד חלומות, עוד חוויות, עוד צבעים ויעניק עוד טעם רב ומשובח לחיים.
כמי שמאמינים ברקמת החלומות הטובה והאינסופית, מקפידים בבית באבירים להציע את מיטות האורחים במצעי כותנה לבנים, צחים, מאופיינים בקו עיצובי מינימליסטי בנימה נוסטלגית, אפופי טעם טוב ואיכות בלתי מתפשרת. ומי שמבקש לשלב בחדר השינה שלו את הלבן, ישמח להכיר מעצבי בוטיק המתמחים בעיצוב מצעים שבחרו להתמקד בגוון הצחור. חלקים, בשילוב תחרה ואחרים עם כיתוב מיוחד או רקמה. לקטנו עבורכם כמה דוגמאות צחות במיוחד.
היכן משיגים?
המצעים עשויים כולם בטכנולוגיית סריגה ומחוטי כותנה סרוקים ואיכותיים, מה שמקנה לבדים מגע נעים במיוחד והטיפול בהם קל וידידותי. ההקפדה על קבוצת הגוונים המונוכרומטיים מציעה בכל עונה קולקציות עשירות, נקיות ואיכותיות, חפות מכל עומס שהוא ומציגות אינטרפטציות שונות ויוצרות עניין ללבן הצח.
להשיג בתל- אביב- דיזנגוף 238, בן עטר 34 וברמת השרון- אוסישקין 48
 
נינוחות לצד אלגנטיות ואיכות ללא פשרות, זה האני מאמין של "עילי" מותג המצעים של עירית לוין וליאורה כהן. השתיים מטפחות באהבה ויוצרות כבר 7 שנים מצעים מכותנה מצרית משובחת ואיכותית. מצעים רקומים ברקמות של סמלים ואותיות לצד מצעים בדוגמאות קלאסיות ונקיות. הקולקציה מתחדשת מספר פעמים בשנה ונבנית תוך אהבה גדולה והוקרה ללבן של פעם. זאת, לצד טרנדים משתנים והקפדה על תפירת בוטיק איכותית. בחנויות ניתן למצוא את הגדלים הסטנדרטיים. אולם, ניתן להזמין כל גודל ולמלא אחר כל בקשה וקונספט עיצובי.
להשיג באוסישקין 98 רמת השרון
 
 
מעצבת האופנה שרון ברונשר סוגדת לפלטת הגוונים המונוכרומטית ומעניקה לפרטי הלבוש בעיצובה מראה פיסולי המשלב פשטות ותחכום בעת ובעונה אחת. קולקציית המצעים פרי עיצובה מגישה את הלבן בשילוב מילות שיר וכיתובים מעודנים אחרים. סט המצעים המלטף, ארוז במארז קרטון בעל קווים נקיים ומעוצב למשעי.
להשיג בחנויות המעצבת
תל- אביב- בזל 33, כיכר מסריק, מתחם שוק הפשפשים

 
 
בית כותון פלוור מייצר מצעי כותנה לבנים בעיצובים קלאסיים מעודכנים המשלבים רקמות בהשראה רומנטית. משחק הרקמות יוצר עניין והסטנדרטים הגבוהים המושקעים בייצור, מעניקים רמות גבוהות של איכות.
להשיג ברמת השרון- אין אנד אאוט, רמת גן- מלי'ס בדזיין סנטר, תל- אביב- רוז'ין, בלו בנדנה, ובמקומות נוספים
 
מטען החללית התקלקל והחללית התרסקה על כדור הארץ. 8 חייזרים מכוכב "ווקה", כוכב בו מתקשרים היצורים רק באמצעות מוזיקה, יצאו מהחללית ופצחו במסע הופעות מוזיקאלי שבעזרת האנרגיה, המוזיקלית איך לא, המופקת במהלכו הם מקווים להצליח להטעין מחדש את המטען המרוקן ולחזור לכוכב ממנו הגיעו.
 
 
נשמע בדיוני? אכן. ליאור כלפון הוא הבמאי והיוצר האחראי ליצירת הסיפור הלא שיגרתי, העומד במרכזו של מופע מוזיקלי שמשלב שירת א- קפלה (מוזיקה ווקאלית או שירה, ללא ליווי כלי) עם אומנות ביטבוקס מודרנית (אומנות יצירת קצב ומוזיקה בעזרת הפה), המבצעת קולות של כלי נגינה שונים, ללא כל פלייבק או פירוטכניקות אחרות, אלא רק בהתבסס על הקול.
האמנים לבושים כולם בלבן ומאופרים איפור לבן כבד, בהתאם לניראות החייזרית שהם מייצגים, כשהם מגישים עיבודים ווקאליים קצביים לשלל להיטים מכל הזמנים, החל משירים ידועים, דרך שירי נושא לסרטים והכל תוך אינטראקציה עם הקהל היושב באולם.
נדמה כי ליאור כלפון הוא יוצר המאפשר לדימיון ולהשראה לשאת אותו על כנפיהם כשהוא מסיר גבולות ומסית לצד את הפחדים. הוורסטיליות שלו כיוצר והשליטה הקוטבית שמפגין בדסיפלינות השונות של אומנויות הבמה גורמים להתאהב ביצירותיו בכל פעם מחדש.
ההרכב הווקאלי המיוחד הופיע על במות ברודווי הנחשקות ובמדינות נוספות דוגמת קנדה, מקסיקו וברזיל.
ווקה פיפל, משלב מדע בדיוני עם חיבור לארץ. הוא לוקח את הצופים למחוזות רחוקים ושומר באותה העת על חיבור לקרקע. לא תמיד ברור, מעט מיסתורי, הרבה קומי, מפתיע ובעיקר מציף בהנאה גדולה.