הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

קראו את גליון מאי 2013

בני מזל תאומים שמים במרכז את התקשורת ואת עצמת המילה.
לכל דבר שנאמר שני צדדים. שני הצדדים תומכים זה בזה ומאפשרים קיומו אחד של השני. השלם הבנוי משני הפכים הוא נושא הגיליון הזה. נביא לכם סוגיות שונות, טעמים ופריטים מעוצבים, כולם על טהרת שני הצדדים.

קריאה נעימה
קשה למצוא קסם מופלא וגדול יותר מחיבור בין שני ניגודים משלימים. אין שלם יותר משניים מנוגדים שבניגודם מכילים זה את זה, תורמים זה לזה ומפרים זה את זה. כמה נכתב על ההבדל התהומי בין גברים לנשים, אך האם קיים חיבור שלם מהחיבור הזה?
על-פי תורת הג'ונגל, הנקבה שומרת על גוריה בעוד הזכר יוצא לציד. הם מבינים זה את יכולותיו של זה ומשלימים בפעילותם את החלקים לכדי שלם אחד ומאוחד. גם היושב במרומים ברא ביום אחד את השמים ואת הארץ. הוא ברא למעשה שלם המורכב משני ניגודים התומכים ומשלימים אחד את השני ויוצרים אחד מלא ועשיר. 
שגרת חיינו מלאה ניגודים הממלאים את הרצף במרבד של שלמים. ההשלמה עם המציאות כפי שהיא ועם העובדה כי היא מורכבת משני 
משני חלקים, מסייעת לנו להכיל ולאהוב. לשלם שני צדדים ועל אף שלעיתים צד אחד נתפס כמרכיב נגטיבי, הוא חשוב לא פחות מהמרכיב הפוזיטיבי במשוואה. מטבעו, שואף האדם לעולם טוב ומושלם והוא תמיד ימצא בחתירה לכיוונו.
משוואת השלמים שמה לנו למבחן בכל יום מחדש את האופן שבו אנו תופסים את המציאות. חווית השלמות קיימת ונגישה לנו בכל עת.ההתאחדות של האדם עם המציאות ממלאה, מעצם ההתאחדות את החוסרים ומפחיתה מן העודפים. היכולת לחוש חלק מהמציאות, טמונה ביכולת שלנו להכיר בעובדה כי הבסיס לשלם מכיל תמיד שני אלמנטים מרכזיים המנוגדים זה לזה.
ככל שנהיה מחוברים לליבת העצמי שלנו וככל שנאפשר למציאות האובייקטיבית להתקבל אצלנו, כך נחוש שלמות ואחדות.
הפלא הגדול ייתגלה לנו כשנבחין ביחסי הגומלין המעודנים בין הניגודים השונים. הם אלו שיראו לנו את שני צידי המטבע ויסייעו לנו להיעטף בשלם.

מי שמתעקש לקבל על עצמו את המציאות כפי שהוא רואה אותה, באופן סובייקטיבי, יחוש תחושות של חוסר ותסכול בעת שהמציאות תטפח על פניו בכל פעם מחדש.

קבלת המציאות על כל רובדיה וצדדיה, מעניקה תחושת אחדות, אהבה ושלווה. תחושה נוחה של אנרגיות זורמות ותדרים מעודנים המשדרים באופן שוטף וקל את המסר. כאשר מתקיימת אהבת המציאות וקבלתה, הרצון העצמי שלנו יתאחד עם רצון המציאות, בנקודה הזאת נחוש כיצד מתמלאים החוסרים ומופחתים העודפים. נחוש שלמות אוהבת ועוטפת.
כל אחד מאיתנו חי את חייו בתוך מערכת של דלתות מסתובבות. כשאחת נפתחת השניה נסגרת וכשאחרת נפתחת רק ככדי סדק צר אחותה נפתחת לרווחה. התקשורת שלנו עם עצמינו ועם הסביבה היא אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר המאפשרים לדלתות להיפתח ולהיסגר. למילה ולאופן בו נאמרת, כח עצום שבעוצמתו פותח וסוגר דלתות וברשות כל אחד מאיתנו זכות הבחירה. בחירה במילים ובאופן בו הן נאמרות. הימים הם ימי מזל תאומים, מזל שתקשורת היא אחד מערכי הליבה שלו, הממחיש את עוצמתה 
האדירה של המילה הנאמרת, של הגורלות שחורצת ושל הקרבה או המרחק שבכוחה לייצר.
חברויות טובות של שנים יכולות להימחק ולהסתיים במחי מילה אחת שנאמרה שלא במקומה, בטונציה מסוימת ובהקשר מסוים. תפיסתו של כל צד את המילה, יכול להיות שונה לחלוטין ולייצר כיאוס שישנה את הסיטואציה ויחרוץ את גורל הקשר של שני האנשים, לעיתים לתמיד.
כמעט לכל דבר שאנו אומרים או שומעים קיימים שני צדדים. אם נזכור זאת, אולי נצליח להיות סלחניים יותר ושיפוטיים פחות, נוכח כל ידיעה 
שעושה דרכה לאוזנינו. ומנגד, כשאנחנו אלו המביעים במילים, חשוב שנהיה ערים ומחודדים, שנקפיד לבחור את המילה הטובה והנכונה לסיטואציה, אותה מילה באותה טונציה מסוימת שתאפשר לצד השני לקלוט את מה שהתכוונו בדיוק להגיד.
אם נזכור שלכל מטבע יש שני צדדים, נחדד את היכולת שלנו לעצור, לשאול ולהבין מה הניע את הצד השני לפעול באותה הדרך.
כשאנחנו שומעים דבר מה אנו בעצם מתבוננים בסיטואציה באופן חד מיימדי. כדי להופכה לדו מיימדית עלינו להתעקש וללמוד את הצד השני.
 
השילוב המשלים שבין כדורי גלידה נוטפי מתיקות קייצית לגביע הוואפל האוחז אותם ומעניק מעטפת קראנצ'ית ורעננה לכל ביס, מקנה למנה הקייצית והסקסית הזאת, שלמות הרמונית. הוופל הקשה נושא בתוכו את הגלידה הרכה, הקור של הגלידה מתכתב בעידון עם הוואפל החמים, השיניים שננעצות ברכות בתוך הררי הגלידה מוצאות עצמן מרסקות בחן שברי וואפל.
ההשלמה שמביאים עמם הגלידה והוואפל, מקנה את השלם המושלם ואולי בגלל זה נחשב הקינוח הזה למנצח בכל זמן.
בחרנו לכם מתכון קייצי למקפא גלידה מאוורר ופירותי, איתו תמלאו גלילי וואפל קראנצ'י.
גלידה וואפל

מצרכים:
500 מ"ל שמנת מתוקה
397 גרם קופסה או שפורפרת חלב מרוכז
280 מ"ל קופסת משקה מנגו מרוכז קפוא
(או כל פרי אחר לפי טעמכם)
10 גלילי וואפל

אופן ההכנה:
מקציפים את השמנת המתוקה לקצפת.

מוסיפים את שפורפרת החלב המרוכז וקופסאת המיץ הקפוא.

מאחדים את כל המרכיבים בתנועות קיפול.

ממלאים כל גליל וואפל במלית ומניחים בתוך כלי עם מכסה.

מכניסים לתא המקפיא ללילה אחד לפחות.

בעת ההגשה ניתן לצקת שוקולד שהומס או רוטב פירות.
וללקק את האצבעות ... בתאבון!
אחורה או קדימה? מלפנים או מאחור? מי אמר שיש רק צד אחד למטבע?
קבלו את מקבץ הפריטים שמאפשרים להשתמש בהם יותר מאופן אחד.
 
קמחי תאורה
גוף תאורה שולחני/ מפיץ ריח
380 שקל
קמחי תאורה
גוף תאורה בצורת ספר סגור/ מפצל שקעים
380 שקל
TNT
בגד ים דו צדדי
כל חלק 59.99 שקל
קמחי תאורה
גוף תאורה שולחני/ כלי אחסון 380 שקל
חזי בנק
ראש טוש וגוף תאורה
דולצ'ה וגבנה - בגד ים דו צדדי
לאתר
גג עגלה דו צדדי
לאתר
קמחי תאורה
נדנדה וגוף תאורה
ביקיני משולשים דו צדדי
לאתר
יוריני לסטודיו יויו
שרשרת שהיא גם שעון
420 שקל
Tomer&Asaf
שרשרת סיליקון / גומיה לשיער
120 שקל
יוריני לסטודיו יויו
שרשרת שהיא גם שעון
550 שקל
תיק דו צדדי
לאתר
יוריני לסטודיו יויו
שרשרת קשירה שהיא גם צמיד
320 שקל
בילבונג - חגורה דו צדדית
לאתר
 
המשמעות של יצירה משותפת אינה רק עבודת הצוות או החבירה, לצד אלו חשוב, אפילו יותר, כיצד באים לידי ביטוי הצדדים השונים ומשלימים זה את זה, מעצימים האחד את השני, מחדדים זה את סגולותיו של זה. טל ורוני (הוא טל, היא רוני), רואים בהשלמה חלק אינטגרלי מהשקפת חייהם הבאה לידי ביטוי בכל פיסה מפעילותם השוטפת והמשותפת. אכן, קשה למצוא דוגמא כמו של הזוג הזה לפעילות משותפת ומשלימה, כפי שרק הם יודעים לעשותה. היכולת של טל ורוני, להכיל אחד את השניה, לתמוך, להבין את הכוונות גם כשהן לא נאמרות במילים, הופכים אותם לשלם אחד שלמעשה מורכב משני חלקים מאוד שונים. בשוני שלהם ובהבנה העמוקה כי השוני הוא למעשה, בסופו של דבר חלק מהשלם הם מצליחים לקיים שלמות אישית ועסקית. העוצמה השלמה היא המנוע של ההוצאה מהכח אל הפועל. בשיתוף פעולה מעורר השראה, כשהם מסונכרנים זה לתוך פעילותו של זו, הם רקמו שמיכת טלאים עשויה כולה דברים טובים, פרי אמונותיהם ושאיפותיהם. הזוג פועל יחדיו כבר מעל ל-20 שנה.
 
 
טל ורוני הם זוג מעצבים העוסק בתכנון פרויקטים משלב גיבוש הקונספט דרך תכנון אדריכלי של חוץ ופנים עד אחרון הפריטים.
היצירה המשותפת של השניים מעניקה מקום להיות. זאת למעשה המהות הנשזרת כחוט שני בכל תחום מתחומי עיסוקיהם.
הפעילות העיסקית המשותפת החלה עם הקמת "עד הוואזה”, חברה לעיצוב ואדריכלות והמשיכה עם היזמות הגלילית המשלבת בין מתחם האירוח "הבית באבירים”, למתחם "דברים טובים בגליל", המציג את מיטב תוצרת הגליל על כל רבדיה ועד ל"משק בר”, דרכו ניתן לחוש ולנשום את האדמה ואת הטוב שהיא מציעה.
טל ורוני הם האבא והאמא של הפעילות הרחבה, כמו גם של שתי בנותיהם, ושל רשימת הפרוייקטים המרשימה אותה יצרו ויוצרים עד היום, קמים בכל בוקר לפעילות משותפת ומסוככים בכנפיהם על כל העשייה הענפה. אורחי המקום ולקוחותיהם של הזוג, נהנים מתחושת השלמות הניכרת ועולה מכל פינה וחשים בכל פעם מחדש את הקסם השובה והמיוחד.בעשייה המשותפת עוצמות שאינן ניתנות להסבר. היכולת להתחבר לאחד ולשמור בתוך האיחוד על השוני, היא יכולת מופלאה שמי שזכה בה יזכה בשלם מיוחד של עשייה ויצירה בחייו.