הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

קראו את גליון נובמבר 2012


בחודש החולף חגג הבית באבירים 10 שנות אירוח בהן זכו טל ורוני להוציא מהכוח אל הפועל את אהבתם הגדולה לאירוח, תוך שהם מתבלים אותה בפילוסופיית החיים המיוחדת שלהם. כמי שמעניקים את מלוא הכבוד לכל אחד מחמשת החושים ומביאים זאת לידי ביטוי באירוח המיוחד שמעניקים לאורחיהם, בחרנו להקדיש את הגיליון לקסם המיוחד המסתתר בכל אחד מהחושים. ממתינים לכם טעמי שוקולד אנין, ניחוחות בשמים מותאמים לאישיות, ביקור במסעדת חושך וטובים נוספים.


קריאה מהנה ומעוררת חושיםהחושים הם כמו עפרונות בקלמר. ככל שהם מחודדים יותר כך הקו המשורטט בעזרתם או המילה שנכתבת, מדויקים יותר. חושים מחודדים מעניקים השראה ליצירה ולהתפתחות. טעם, אנין ככל שיהיה, יכול להתקבל אצל אחד, כעוד משהו שקיבל לטעום בעוד את חברו, יקח הטעם למחוזות רחוקים, יזכיר לו מקומות שביקר בהם או תקופה נוסטלגית בחייו. הוא יבקש טעימה נוספת, לא בשל רעב שמנקר בו אלא בשל ההנאה הצרופה שזורמת בעורקיו ובנפשו. צמח בר בצד הכביש יכול להיות עבור מישהו עשב שוטה ובשביל האחר יהיה אותו הצמח בדיוק השראה ליצירת אמנות או רעיון לסידור פרחים בביתו.
‎כשקר לנו אנחנו מתעטפים. יש מי שמחפש כיסוי פונקציונאלי בלבד ומי שימצא כיסוי רך מספיק, מלטף ומחמם שיעניק להתכסות עוד ערכים מוספים של מגע חמים ואוהב.
BEING (הוויה) הוא מותג שנבנה וטופח על טהרת החושים כולם. המותג בבעלותם של הזוג טל ורוני רונן, מבקש להעניק כבוד ומקום לכל אחד מחמשת החושים ולאפשר לחוות אותו במלוא עוצמתו. BEING מהווה מעטפת חושית כשמציע מספר מוקדים קסומים של התרחשות.
ארגז הכלים של הזוג רונן הם החושים שלהם והם מכירים היטב את רזי השילובים ההרמוניים ביניהם. השילוב בין כל החמישה גם הוא אמנות בפני עצמה. טל ורוני מתחילים את הסימפוניה החושית שהם יוצרים בעולם האדריכלות והעיצוב. השניים הם בעליה של "עד הואזה”, חברה המספקת שירותי עיצוב ואדריכלות משלב גיבוש הקונספט ועד הפרחים בואזה.האהבה הגדולה של זוג היזמים לאסתטיקה ואירוח הפכה להיות מקור ההשראה לכל פועלם.
המתחמים שבבעלותם הם מתחמים אותנטיים שמציבים את התוצרת וההוויה הגלילית במרכז כשהיא מקבלת אינטרפטציות אישיות של מי שמכיר את רזי האירוח והאיכויות לעומקם.
 

 
הבית באבירים מתחם האירוח היוקרתי השיק עם הקמתו את קונספט מתחמי היוקרה בארץ וחגג בנובמבר 10 שנות אירוח. דברים טובים בגליל מגיש את הגליל בשיא תפארתו ותוצרתו, כשמשלב בין ריחות משכרים לטעמים אנינים ומשק בר - חוות העיזים של בני הזוג, נוגעת באדמה באופן הטהור והראשוני ביותר.

הידע הרב, הנטייה הטבעית והרצון המתמיד לעדן, לתבל, למתוח ולחבר יוצרים כולם יחדיו את הפינס העולה מכל מוצר או שירות העובר תחת ידם. חלומות ומציאות נפגשים לעיתים תכופות אצל טל ורוני. הם חולמים ומגשימים ורגע לפני ההגשמה הם עוצמים את העיניים ומקבלים עוד מעט השראה. הם ישובו ויחזרו עד שהדבר יהיה מושלם מבחינתם. ובסוף, האריזה, תהיה אף היא עדינה, מרחפת, נעימה ומלטפת, נוגעת בכל החושים.מערכת החושים שלנו היא זו שמשאירה אותנו חיים ומעודכנים והיא זו שמכניסה לחיינו את הטעמים והתחושות. החושים גורמים לנו להיות. מראה עיניים יכול להשפיע על תחושות פיזיות. קשה למצוא את מי שיעמוד מול צלחת במרכזה מונחת מנת גורמה מסוגננת למשעי, שקיבתו לא תתחיל לקרקר או את מי שיהלך ברחובות עיר זרה ולא יתפעם מארכיטקטורה עתיקה. המראות הם החוויות שלנו, הם הסיפור שאנחנו מספרים לעצמינו, אליהם מתווספים גם חוש המישוש, הטעם, השמיעה והריח. ריח הוא אופי, תעודת זהות ולמעשה המגדיר המדויק ביותר 
המתאר את מי שעומד מולנו.
ישנם ריחות גוף וריחות מהסביבה שאנו כלל לא מודעים לקיומם והם שמסייעים לנו לקבל החלטות גם כשהן מגיעות מהתת מודע. ישנם ריחות שמגרים אותנו לבצע קניות וריחות שגורמים לנו לחוש רעב, יש ריחות שגורמים לנו להרגיש סקסים וחושניים וריחות אלגנטיים ומתוחכמים.

לכל חוש משקל רב המעצים את הרושם המתקבל לטוב ולרע. החושים, ככל שהם מפותחים, מאפשרים לנו להינות מטעמים, קולות, מראות, תחושות וריחות. החושים הם חלק מאיתנו ולעיתים נלקחים כמובן מאליו.

כדאי לתת עוד מעט תשומת לב לכל חוש. לזכור שכל אחד מהחושים אחראי על חלקן העיקרי של הנהות החיים. תריחו, תתבוננו, תמששו, תטעמו, תאזינו ותמלאו את השגרה בהפתעות חושיות, מפתיעות עטופות בטוב.                                                                                  

שמן תאוברומה הוא מזון האלים ביוונית וזה גם הכינוי שהוצמד לעץ הקקאו ולא בכדי. אין אושר גדול יותר מהתחושה הזורמת בעורקים אחרי שהשיניים ננעצות בפיסת שוקולד משובח. הטעם המרוכז מקבל פרשנויות שונות בכל עת שפיסת שוקולד נמסה על חלק אחר בלשון. לפעמים זה מרגיש כמו נמלים שנכנסו לנו מאחורי האוזניים והן מדגדגות אותנו, פעמים אחרות הראש מסתחרר קלות, לפעמים מרגישים צמרמורת קלילה ומלטפת בכל הגוף ותמיד חיוך גדול נסוך על פנינו בין טעימה לטעימה. השוקולד הוא מעורר חושים ומעניק רמות גדושות וממכרות של אופטימיות לכל הטועם ממנו. התפתחות הענף בעולם, הביאה עמה גל חדש של שוקולטרים שמפליאים במנות יצירתיות גדושות טעמים אלוהיים ואופני הגשה עד שלפעמים מספיק לאכול את התכשיטים המתוקים הללו עם העיניים בלבד.
איקה כהן, שוקולטרית ובעלת איקה שוקולד, בית שוקולד המשלב בין חנות קסומה למפעל ייצור קטן בעל קירות זכוכית שקופים המאפשרים לצפות במתרחש, ממש כשהדברים קורים, הגיעה לשוקולד מתוך תשוקה פנימית שבערה בה. היא לא תכננה את ההסבה המקצועית שלה, אלא פשוט נתנה ללב להוביל אותה. אחרי טיול באוסטרליה בו נשבתה בקסמיו של מעדן האלים היא למדה ועבדה לצד הגדולים ביותר בתחומם ביניהם סימון לז'אק וז'אק ז'אנן שנמנים שניהם על השוקולייטרים הטובים והמקצועיים ביותר באירופה ובעולם. כשחשה ביטחון בעצמה וביצירתה פתחה כהן את בית השוקולד שלה, ברחוב יד חרוצים בתל- אביב ולפני חודשים אחדים העפילה לגמר בתחרות הבינלאומית לשוקולד שנערכה בלונדון, בה התחרתה מול השוקולייטרים הטובים והאיכותיים בעולם. תוכלו למצוא אצלה מסוגי שוקולד איכותי וקלאסי ועד מתוחכמים למיניהם המשלבים טעמים חריפים, שילובי צמחים כגון בזיליקום ומפתיעים נוספים. ביקשנו ממלכת השוקולד הצצה לממלכה שלה והצלחנו לחלץ ממנה שני מתכונים שיעשו לכם מאוד נעים בפה. 
 
טראפלס
(כ - 60 יחידות, תבנית 20/20 ס"מ).

רכיבים:
250 מ"ל (מיכל קטן) שמנת מתוקה 32%
300 גרם שוקולד מריר 80%
50 גרם חמאה בטמפרטורת החדר, חתוכה לקוביות
כ - 200 גרם אבקת קקאו הולנדי

אופן ההכנה:
1. מרפדים את תחתית התבנית בנייר אפיה.
2. ממיסים את השוקולד (בבן מארי, או במיקרוגל בטמפרטורה בינונית).
3. מביאים את השמנת לסף רתיחה ושופכים כשליש ממנה על השוקולד המומס. מערבבים היטב. החיבור בין המים לשומן יוצר מסה שבורה, לא להיבהל, זה טבעי בשלב הזה. שופכים עוד שליש מהשמנת על המסה ומערבבים היטב. חוזרים על התהליך עם יתרת השמנת. לקבלת מאסה טובה רצוי להשתמש במוט ידני לערבוב השמנת והשוקולד.
4. מוסיפים חמאה ומערבבים היטב.
5. יוצקים לתבנית.
6. מניחים לתערובת הגנאש להתגבש בטמפרטורת חדר ממוזג כ-24 שעות. למחרת, מחלצים את התערובת מהתבנית וחותכים לקוביות של 2.5/2.5 ס"מ.
7. מגלגלים את הקוביות לכדורים. ממתינים כמה שעות ומגלגלים באבקת קקאו הולנדי מסוננת.

מוס שוקולד
מימי הסטאז' של השוקולטרית בפריז

רכיבים:
200 גר' שוקולד מריר 55%
3 כפות אבקת סוכר
6 ביצים
3 כפות שמנת 32%
2 כפיות תמצית קפה

אופן ההכנה:
1. מפרידים בין החלבונים והחלמונים
2. מערבבים את החלמונים, אבקת הסוכר והשמנת
3. ממיסים את השוקולד
4. מוסיפים תמצית קפה
5. שופכים את השוקולד על התערובת
6. מקציפים את החלבונים לקצף יציב
7. מקפלים פנימה אל תוך הקצף את התערובת
8. מקררים עד להגשה

הטבע אפוף מרכיבים שבשילובים מסוימים יוצרים ניחוחות משכרים, סקסיים וחושניים. הבושם, מאתגר ומחדד את חוש הריח, מתקבל על כל אחד מעט שונה וכל בושם מיצג פן מסויים של אישיות. ליקטנו לכם בשמים מלאי תשוקה וניחוחות חושניים, כך שתוכלו לבחור לכם את זה המתאים לכם במיוחד.
 

Madonna - Truth Or Dare
הניחוח: סקסי מפתה.
מרכיבים עיקריים: תערובת ייחודית המכילה
שילוב יוצא דופן של פרחים נרקוטיים,
המתאזן עם ניחוח עצי ממכר ווניל,
אמבר וקרמל שבשילוב עם הפרחוניות
המסורתית יוצרים את הניחוח העכשווי.
Mark Jacob - BANG BANG
הניחוח: גברי ומתוחכם.
מרכיבים עיקריים: מושק חושני ואלג'ום ארומטי
יוצרים הרמוניה מסקרנת ומפתה
עם נוכחות מרעננת של לימון
ושומר עם נגיעות קשמיר
המותירים כולם שובל גברי ועוצמתי.


Mark Jacob - OH LOLA
הניחוח: תוסס, פירותי ופלרטטני.
מרכיבים עיקריים: הניחוח הפירותי
עולה מהשימוש בפטל,
אדמונית ווניל המשתלבים יחדיו
בהרמויה לתמצית קסם פלרטטנית.
Chloe - LOVE, Chloé eau florale
הניחוח: ניחוח בוהמייני ופרחוניות
פודרתית יוצרים תמהיל
מושלם לאישה האלגנטית.
מרכיבים עיקריים: תה ירוק,
אפונה ריחנית ופודרה עדינה.Chloe - l'eau de chloé
הניחוח: רענן, מפיץ הרמוניית הדרים
עדינה ומגרה בשילוב עלי וורדים
המותירים נוכחות עדינה ומהודרת על העור.
מרכיבים עיקריים: הבושם מכיל ריכוז
יוצא דופן של מי וורדים, עלי ורדים,
פירות הדר ופטצ'ולי מעודן
המופיע בנגיעות מתוחכמות ועוטה
על הגוף מעטפת מושלמת ומדויקת.
Calvin Klein - CK ONE
הניחוח: בושם יוניסקס בניחוח אוורירי
עם טוויסט מרענן של התחדשות וחושניות.
ממשיך עם מי לוטוס, רוזמרין ארומטי פריך ותפוח ירוק;
וננעל בקוקטייל רום עטוף ניחוח עצי שמנתי ואיזוב הים החושני.
מרכיבים עיקריים: תערובת מלפפון,
מנטה, לימון, רוזמרין ארומטי, תפוח ירוק,
איזוב ים חושני ומי לוטוס היוצרים יחדיו
ארומה רעננה לנשים ולגברים כאחד.

 
90% מאי ההבנות בחיים נובעות כתוצאה מהעדר תקשורת טובה. כשמישהו משדר על תדר מסוים בעוד זה שעומד מולו משדר על תדר אחר לגמרי, הם לא יצליחו להגיע לפתרון לעולם. אם רק נשכיל להתאים את התדר שלנו לזה שעומד מולנו, נרוויח המון. כשנתאים את התדר, נרוויח שני דברים חשובים- פעם אחת, נרגיש את האנרגיה הטובה האופפת אותנו ופעם שניה, נצליח להבין מה עובר על הצד השני. אחד המקומות בהם נדרשת גישה כזאת, הוא המפגש שבין עיוורים לרואים, בין חרשים לשומעים. מרכז "נא לגעת" הוא מרכז תרבותי, ייחודי, המזמין את הרואים והשומעים לחוות את התחושות וההתנהלות של העיוורים והחרשים. המסעדה הפועלת במקום היא על בסיס מודל מוכר מאוד בעולם. בברלין לדוגמא פועלות מסעדת החושך הגדולה בעולם, בלונדון פועלת מסעדת חושך נוספת, דאנס לה נויר, שנפתחה כשנה וחצי אחרי פתיחת המסעדה האם בפריס, בליינד קאו היא מסעדת החושך בציריך
והרשימה עוד ארוכה. בעלי דאנס לה נויר הלונדונית השיקו לאחרונה מיזמי חושך נוספים בבריסל ומונטריאול ונדמה כי העיסוק בתחום והמודעות אליו נמצאים שניהם במגמת עליה משמחת. החושים הם מכלול שמעניק טעם לחיים. כשחוש אחד נפגע, חוש אחר נחלץ לעזרתו וכך למשל, לרוב העיוורים חוש טעם ומישוש מפותחים מאוד. הביקור במרכז המיוחד נערך בחושך מוחלט ומאפשר לרואים להיכנס ולבקר בעולמם של העיוורים. במקום פועלת מסעדת בלאק אאוט. עם כניסתכם למקום,השרוי בעלטה גמורה, ילווה אתכם אדם עיוור אל מקומכם. מלצרים עיוורים ישרתו אתכם ואתם, במקום לאכול קודם כל עם העיניים, תאכלו אך ורק עם השפתיים, הלשון והחיך. יש משהו מופלא, מסקרן ומפתיע בביס קולינרי שמתקרב אל פינו מבלי שנדע איך הוא נראה. המסעדה היא מסעדת שף ומעניקה חוויה קולינרית אנינה בשילוב התנסות שמשאירה את חותמה. לצד המסעדה פועל המקום מרכז תרבותי כשמגיש מופעי תיאטרון, סדנאות ואירועים שונים. בעת הביקור במרכז המיוחד, התדר שלכם אט, אט יותאם.
 
 
הרעיון החשוך אינו חדש כלל והראה ניצנים כבר במאה ה-19 כשהוקמו באירופה מיזמים חברתיים ותרבותיים כגון קונצרטים בחשכה, תערוכות אמנות בחשכה ונוספים. מעבר לעובדה שנערכת היכרות מעמיקה עם צרכי הצד השני, מתעוררת במקביל המודעות כי ניתן להעסיק את בעלי המוגבלויות בעבודות נורמטיביות.
כשתפגשו בעתיד חרש או עיוור, התקשורת עמו תהיה זורמת יותר ומותאמת. אנחנו נוהגים כל חיינו על בסיס אינסטינקט, הגורם לנו לטפס על עצים, קטנים או גדולים, זה לא משנה. מה שמשנה הוא שהאגו שפתחנו במהלך מיליוני שנות אבולוציה, מקשה עלינו לרדת גם מהשיח הקטן ביותר שעלינו עליו. אל תנסו להימנע מלעלות על עצים, כי הרי מדובר בפעולה אינסטנקטיבית. תנסו לרדת מהם ברוח ספורטיבית ובכך תתאימו תדר ותזכו להערכה גדולה מהצד השני. וגם אתם תהיו די מרוצים מעצמכם.

מרכז "נא לגעת"
רציף העליה השניה, נמל יפו