הנך מועבר לדף בדיקת זמינות והזמנה
לא
כן
close הפרטים התקבלו בהצלחה, נחזור אליך בהקדם האפשרי
close מגזין
 

קראו את גליון ספטמבר 2013

החגים הסתיימו, שנה חדשה החלה, ומן הבתוליות המאפיינת את הרגעים שלפני תחילתה, אנו עוברים בצעד רך למעגל חדש שנפתח. מעגל החיים שדורש איזון מתמיד. השנה היא גלגל. גלגל של מזלות, של אירועים, חגים ומועדים, של תחושות, רגשות והרגשות. במהלך שנה אנו מתמודדים עם תנאים של חוסר וודאות, מגלים מחוזות חדשים ומפתיעים, והיכולת להכיל את כל אלו ולפעול באופן המתאים לנו, שיעשה לנו טוב, טמונה ביכולת ליצור סביבה מאוזנת מבפנים ומבחוץ. חוכמתו של האיזון המדויק, היא להפעילו לא רק בשעה של שמחה והצלחה, אלא אולי אפילו להיפך. בשעה בה אנו עומדים מול הלא נודע, נפש מאוזנת והתנהלות שקולה, יהיו לנו לעזרה רבה. הגיליון החגיגי שלפניכם עוסק כולו באיזון, מזוויות שונות, תחומים שונים ורבדים רבים. בין סדנאות חווייתיות, לשילוב מאוזן שבין עסקים לחיים פרטיים, תפריט מאוזן ועד משקלים מעוצבים. הכל ממתין לכם ממש כאן בפנים.

קריאה נעימה.
שנה חדשה נכנסה. יש משהו מרגש ומציף ברגעים האלו שהשנה נכנסת, כמו מלכה, בצעדים רכים ובוטחים להיכל החיים. השנה היא ארוכה, 12 חודשים עמוסים רגעי אושר לצד רגעים של עצבות, בהזדמנויות, בעונות, ימים ולילות. לעיתים נדמה כי קשה להכיל את כל מה שהחיים מציעים. הזמן הכרונולוגי יודע טוב מכולם ליצור איזונים עדינים. איזונים שהטבע בחוכמתו יצר. אחרי החורף הקר מפציע האביב המפשיר שמוביל אותנו אל הקיץ החם שמגיע לשיאו ונשבר אט, אט לתוך סתיו עגמומי ומלטף, השולח אותנו לחורף הקר וחוזר חלילה. עונות השנה משפיעות על גופינו ונפשינו וקשה לדמיין מה היה קורה בעולם בו כל השנה הייתה אותה העונה. האיזון הוא כלי חכם, המאפשר לקחת אוויר, לא להתעייף ולחיות בשלמות רוחנית וגשמית. השינוי בעונות השנה הוא שינוי תמידי החוזר על עצמו, בכל פעם מחדש. המחזוריות מייצרת כמיהה ברת השגה לעונה שחלפה ותשוב בעוד מספר חודשים. העולם שסביבנו מורכב ממערכות רבות של תנאים משתנים, פיזיים, מנטלים וביולוגים. מצד אחד אנו בטוחים בזריחתה של השמש יום, יום
ומצד שני אין לנו בטחון במה שכל יום צופן לנו. בתוך הבליל הזה של משוואות אינסופיות אנו שואפים כל העת לאיזון. מנסים לשמור על הדרך המאוזנת שלנו. רגעים של אי תשומת לב עלולים להפר את האיזון ולאפשר לכאוס לסגור עלינו. השנה החדשה שנכנסה הוא זמן מצוין להתבונן אל תוך עצמינו ולבדוק היכן נוכל להעמיק ולהשביח את האיזון. אין תחום מתחומי החיים שאיזון לא יוכל להופכו טוב ואיכותי יותר, החל מהמזונות שאנו צורכים, דרך שגרת
 
חיינו האישיים ועד ההתנהלות בעולם העסקי. האיזון הוא עדין, קטן אך באותה מידה בעל נוכחות ומשמעותי. ככל שתתרגלו להכניס איזון לאורחות חייכם כך ייגבר הדיוק של המד הפנימי שלכם שידע להתריע כשאתם עומדים לעבור את הגבול. אתם תלמדו להקשיב לו או למעשה, לגופכם ולנפשיכם. באופן הזה תכניסו קלילות מאווררת לחייכם עם יכולת מופלאה להינות מהם ולרצות מהם עוד ועוד.
בעלי הבית באבירים מהלכים מזה עשור על החבל הדק שבין החיים הפרטיים לאלו העסקיים. זוג היזמים חי בלב העסק השוקק שיצר, ללא הפרדה בינו לבין אורחי המקום ועדיין עם זאת מצליחים לשמור על אינטימיות משפחתית לצד האינטראקציה עם אורחיהם. ביקשנו לבדוק עם טל ורוני את סוד הקסם באורח החיים המיוחד והלא שגרתי הזה.

כמעט כל מי שאנחנו מכירים, שמח להגיע מסוף יום עבודה לביתו, לנוח ולא לחשוב על כלום. לכם אין את הפריבילגיה הזאת. אתם חיים עם האורחים שלכם. איך עושים את זה?
הבסיס נמצא אי שם ברגשות התבוניים שנמצאים בנבכי נפשו ואישיותו של האדם. אחד הרגשות התבוניים הוא האמפטיה. הוא נמצא אצל כל אחד מאיתנו אבל לא כולם מנצלים את הפוטנציאל שלו. כשהתבונה האמפטית מתפתחת אצלך, יש לך את היכולת להבחין ברמת שביעות הרצון או האכזבה אצל הזולת. ברגע שאתה משכלל את המקום הזה נוצרת סיטואציה בה 

 
אתה יכול לאפשר לאדם העומד מולך לחוש נינוח ומבסוט. למעשה, ברגע שהענקת זה חוזר אליך וזאת לכשעצמה חוויה מקסימה ומזינה והיא הבסיס, התשתית. זה הגלגל שמטעין אותנו ומאפשר לנו לאהוב מאוד ולהרגיש מסופקים ממה שאנחנו עושים.

איך אתם גורמים לאורחים שלכם להרגיש מבסוטים? מה סוד הקסם שלכם?

אנחנו יוצרים לאורחים שלנו בועת חופש שמאפשרת להם להיות במיטבם. הם יוצאים מהשגרה ואנחנו יוצרים להם חללים וסיטואציות, בעצם, סצנות כמו בסרט טוב, סצינות שמאפשרות להם להעביר את יומם באופן מאוד נעים והרמוני. כשאדם מצוי במנוחה טוטאלית הוא נינוח מאוד ובנקודה הזאת של הרגיעה והנינוחות מגיעים לתדר מיוחד של הטענה. תדר שמטעין עצמו באנרגיה. מה שיפה הוא, שבנקודה הזאת הוא לא צריך לעשות כלום חוץ מלהינות ולהיטען באנרגיה בניגוד לשגרה היומיומית בה אתה נטען בדרך כלל, רק שאתה ישן.

גם אתם כזוג שמנהל במקום את חייו הפרטיים מצליחים להינות מהתדר הזה?

אנחנו חיים את התדר הזה כבר 10 שנים עם האורחים שלנו. במקרה שלנו האורחים הם אלו שמטעינים אותנו. אנחנו שמחים לפגוש אותם. אנחנו מצפים להם וכל מפגש הוא אחר ומיוחד. להגיע לתדר הזה היא זכות גדולה, לנו כמארחים וכמובן שלאורחים שלנו עם התשתית שאנחנו מייצרים להם.

מה כוללת התשתית?

אצלנו המקום עצמו הוא מתנה גדולה.
השארנו את הטבע במלוא עוצמתו, מהצומח דרך החי. צמחיית המקום למשל, מאסיבית ואינה מגוננת (מלשון גינה). אנחנו כן מטפלים ומטפחים את הצמחיה אך לא מגננים והופכים אותה למתורבתת ועשויה. את זה אנחנו משאירים לטבע וזה חלק מהקסם הפראי שמוסיף רבדים נוספים לתחושות שהאורח שלנו חווה. המקום עצמו מקיים מיקרו אקלים שמעניק גם הוא נוחות. אפילו עכשיו באוגוסט מאוד נעים. רמת ההצללה, לדוגמא, היא הרמה שהטבע יוצר. הצמחיה מהווה פילטר טבעי השולט על כמות האור שמגיעה לכל יחידה. האור חודר ברכות לכל אחת מהסוויטות ומשלים את תחושת הזמן המיוחד.
לתוך הטבע הזה הכנסנו נגיעות אסתטיות. אנחנו עוסקים בתכנון ואדריכלות וכל סוויטה זוכה אצלנו לטיפול המשלב את הזיקה האסתטית שלנו עם הטבע הפראי שעוטף את הסביבה החיצונית. אלו חלק מהסיטואציות שאנחנו מעניקים לאורחים שלנו. הם לא צריכים לעשות שום דבר כדי להיכנס לסצנה מסוימת. עצם השהיה במקום מעבירה אותם בהרמוניה מרגיעה מסצנה אחת לשניה.

ובכל זאת, בעניין המגע עם האורחים, זה לא מתיש? היכן עובר הגבול בין העסק לבית הפרטי?

אנחנו לא עובדים לפי ספר חוקים מסוים. יש דברים שמקובל או לא מקובל לעשות ולנו יש את האני מאמין שלנו. מה שלא מקובל בחוקי האירוח היבשים, גורם לנו פעמים רבות אושר גדול. אנחנו לא באים, מסדרים והולכים. הנוכחות שלנו היא מלטפת, מותאמת, לא משתלטת וגם לא נחבאת אל הכלים. אנחנו שם כמו שהבית שם. המגע שלנו עם האורחים הוא מאוד מיוחד. קרוב לוודאי שבסיטואציית חיים רגילה לא היינו מצליחים לעשות חיבור כזה עם האורחים שלנו. אבל התדר המיוחד הזה של ההטענה, פועל לשני הכיוונים ויוצר חיבורים שמצליחים לרגש אותנו גם היום אחרי 10 שנים. הקשרים הנוצרים עם אורחינו הם קשרים מיוחדים. זה השילוב בין חיינו לבין העסק.
 
האינסטינקטים הג'ונגלאים שלנו התקהו עם השנים ככל שהתרבות המערבית התפתחה. ההתפתחות המהירה כללה גם את המטבח ולצד השינויים לטובה, הפרה התפתחות זו, איזונים עקרוניים ובסיסיים אשר עמדו לצידו של האדם לאורך ההיסטוריה. מזונותינו הם תרופותינו, כך תאר הרמב"ם את התייחסותו למזון שאנו אוכלים. לתרופה קונטציה שלילית, אך במקרה הזה היא מסייעת להסביר סוגיה חשובה מאוד. השינוי הדרמטי בהרגלי התזונה וביחסינו לאוכל חל בעשורים האחרונים. רק לפני שניים ושלושה דורות, היו המטבחים של הורינו וסבינו, זוכים וודאי לציון לשבח. אין סבתא מרוקאית או פולניה שלא תדענה לדקלם לכם את המזונות החמים, המזונות הקרים, המזונות המחטאים, המחזקים, המנקים ומיני רבים נוספים. בעבר הלא רחוק קצת לפני שהעולם הפך לאינסטנט ולא היו במצאי תרופות מתקדמות ותוספי תזונה, השמירה על תפריט מאוזן הייתה בבחינת שמירה מאריכת ימים. תזונה בריאה ומאוזנת משפיעה כמובן על התחושה הפיזית, אך לא רק. כשאנחנו שמים לב לעצמינו, מטפלים ודואגים לנו, הנפש מתרחבת, נעים לנו באותה העת בחברת עצמינו ואנחנו מתמלאים כוחות וחיוניות.

וחשוב לזכור עקרון נוסף- גם מרכיב המזון הבריא ביותר, ייפגע בכם אם תצרכו ממנו יתר על המידה. מגישים לכם עקרונות לתפריט טעים, בריא ומאוזן.
מצחצחים את הכבד

הכבד הוא האיבר הפנימי הגדול ביותר ומהווה מסננת לכל הרעלים שלנו. כבד שמתפקד בצורה לקויה, עלול לגרום לנו לירידה ברמת הבריאות ולפתח מחלות. שתיית חצי לימון סחוט בכוס מים פושרים, על בטן ריקה, עוד לפני שצחצחתם שיניים, ימרק את הכבד ויעשה לו restart בכל בוקר מחדש.
הקפידו לאכול ארוחת בוקר עשירה. זאת הארוחה החשובה ביותר ביום. שלבו בין חלבון, פחמימה, אגוזים וירקות. על הירקות להיות מגוונים ככל שניתן. ככל שתראו יותר צבעים בסלט שלכם תדעו שהוא בריא יותר ומאוזן. אם החלטתם שמתחשקת לכם ביצה, השתדלו שתהיה ביצה קשה ולא ביצה מטוגנת. אם הפחמימה שלכם היא לחם, וודאו שאתם בוחרים לחם עשיר בסיבים תזונתיים. הסיבים התזונתיים הם כמו מגריפה. גורפים איתם החוצה את הרעלים והפסולת שבמעיים. באופן הזה המעי שלכם ישמור על ניקיון הכרחי.
מי שבשום אופן לא יכול לאכול ארוחת בוקר עשירה, יוכל להחליפה בקערה של דיסת קוואקר או בגביע יוגורט עיזים עם גרנולה. אם אתם מאוהבי הקפה, הרשו לעצמכם לשתות את כוס הקפה עם ארוחת הבוקר ואם בא לכם משהו מתוק, השתדלו שזאת תהיה כפית קונפיטורה עם ממתיק טבעי.

אל תוותרו על ארוחות הביניים

אחד העקרונות החשובים באיזון, הוא לא להגיע למצבי קיצון בשום תחום וגם לא כשמדובר ברעב. אל תגיעו למצב של מלאות יתר אך חשוב מאוד גם לא להגיע למצב של הרעבה. לשם כך נועדו ארוחות הביניים.
המומלצים ביותר בארוחת הביניים הם הפירות. הפירות הם מקור עשיר של ויטמינים ומינרלים חיוניים ביותר לגוף. כדי להוריד את הערך הגליקמי של הפרי, חשוב תמיד, תמיד לאכול ביחד עם הפרי חופן אגוזי מלך.

מכניסים חמצן לדם

בדומה לארוחת הבוקר חשוב שארוחת הצהריים תהיה מאוזנת ומורכבת מחלבונים ופחמימות.
אם בבוקר אכלתם סלט ירקות, שווה בצהריים להקדיש זמן להכנת סלט ירוק. בסלט הירוק מחכות לכם מנות גדושות של כלורופיל שיעניק חמצן לדם ויכניס בכם חיוניות ותחושה קורנת וטובה. בסלט הירוק נסו לשלב כמה שיותר סוגי ירוקים - סלרי, פטרוזיליה, כוסברה, שמיר, בזיליקום, חסה, בצל ירוק, תרד וירוקים נוספים ככל העולה על רוחכם. מנת החלבון יכולה להיות מנת בשר לא שמן, דוגמת חזה עוף או דג.
אם בחרתם בדג, שווה לרכוש אותו טרי, מחוות המבטיחות לכם שהוא הגיע מהים הצפוני, מה שמבטיח שרמת הכספית שלו בגוף נמוכה מאוד לעומת דגים המגיעים ממקומות אחרים.

ושוב חזרנו לעוד ארוחת ביניים

בין ארוחת הצהריים לארוחת הערב, פנקו את עצמכם בעוד ארוחת ביניים של פרי ואגוזים.
שימו לב להערה חשובה - פירות מתעכלים בגוף מצוין ובמהירות, אך רק כאשר אוכלים אותם על בטן ריקה וללא תוספים חלביים כגון יוגורט, שמנת ואחרים. כאשר אוכלים פרי בשילוב חלב או בתום ארוחה, כקינוח, הוא יתסוס לכם בקיבה ויגרום לתוצאה הפוכה ומעבר לכך, לתחושה לא נעימה של נפיחות וגזים.

בערב תהיו עניים

הרמב"ם כתב שבארוחת הבוקר עליך לחוש כאדם עשיר ובארוחת הערב התייחס לעצמך כעני. בערב עלינו לשמור על קלילות. סלט עשיר בליווי אגוזים וגבינת עיזים לא שמנה, יכולים להיות ארוחה נפלאה. מי שאכל באופן מאוזן לאורך כל היום, לא יחוש קושי לאכול ארוחת ערב קלילה. את ארוחת הערב כדאי לאכול עד 19:00 ואם אתם מהמכורים לתה וקוביית שוקולד בערב מול הטלויזיה לא נקלקל לכם את התענוג, זה הרי חלק מסוד קיסמו של האיזון.
חברו הטוב ביותר של האיזון הוא המשקל. משקלים רוחניים וגשמיים, מסייעים לנו לשמור על מידה, בין אם על משטח העבודה במטבח ובין אם בחדר השינה, רגע לפני שאנחנו נכנסים למיטה.
ליקטנו עבורכם משקלים שונים ומשונים ממשקל נייד למזוודות ועד מישקלי תינוקות.

 
מאזניים מוזהבים
לאתר
משקל צלחת עליונה
לאתר
מאזניים עתיקים נחושת
על בסיס עץ
לאתר
משקל דיגיטלי מעוצב למטבח
לאתר
משקל נייד למזוודות
לאתר
משקל ויי.פיי
משקל עתיק מברזל
לאתר
משקל מטבח אדום
לאתר
משקל דיגיטלי למטבח
לאתר
משקל תינוק לבן
לאתר
משקל תינוקות
לאתר
משקלים ביתיים צבעוניים
לאתר
 
מיום ליום האתגרים מתעצמים ומשתנים ואנו נדרשים לקבל החלטות בזמן קצר גם אם כמות ואיכות המידע מוגבלים. העוגן החשוב ביותר בכל תפקיד נמצא אצלנו, בתוכינו והוא היכולת לפעול בקור רוח. בסדנאות בלבלבלאנס תלמדו קודם כל לסמוך על עצמכם, בכל מצב, גם אם אין לכם שליטה על מה שקורה. אין מי שלא חש בשלב מסויים כי החיים סוגרים עליו. שלל מחוייבויות, הבטחות, רצונות, הצלחות ואכזבות, מרקדים סביבינו. בתוך השגרה ההישגית והלוחצת אנחנו מוצאים את עצמינו מתנהלים תקופות לא קצרות בתנאים של אי וודאות וכשאנחנו שם בנקודה הזאת, הכל מתערער, האיזון מופר ורעשים לא רצויים נכנסים לאיזורי הנוחות והביטחון שלנו. בלבלבלאנס הוא שמן של סדנאות ייחודיות, אשר פותחו על- ידי אהד אזולאי, תאגיה מאסטר, מומחה בחכמת היסודות, החוקר ומפתח את התחום, משנת 1995 בארץ ובעולם. אזולאי הוא מנהל בית הספר להכשרת מטפלים ומאמנים, לימודים תלת שנתיים לאימון, ליווי אישי והכשרת מנחי קבוצות תרגול בתנועה.את סדנאות בלבלבלאנס יצר כדי להעניק דגש מיוחד על חוויות חזקות המפעילות בו זמנית את שלושת מרכזי הלמידה, דרך אתגרים שכליים, משימות פיזיות והתמודדויות מנטאליות. הסדנאות המיוחדות יכולות להיערך בחוץ או בפנים הבית והן מועברות באופן חווייתי ופרקטי, מה שמאפשר הטמעה ויישום מאוחר יותר בחיי היומיום, בשגרה העסקית והפרטית. הפעילות עצמה מתרכזת בתחושה העוברת על האדם באותה נקודה רגישה בה השגרה שלו מתערערת, האיזון מופר ומתחלף בתנאי אי וודאות, אך עם זאת הוא יודע כי הוא חייב להמשיך לפעול. במהלך הסדנא הכל זז, משתנה, רגע ככה ורגע כבר לא, אבל אתם יציבים, לומדים ומשפרים את היכולת להצליח במשימות האישיות והקבוצתיות על אף ובמיוחד כשהרצפה נעה וזעה. לצורך הסדנא הייחודית פיתח אזולאי מתקנים מיוחדים המדמים עמידה דינאמית על גלשן בים. היציבות נבנית לאט, לאט ועל אף שהקרקע רועדת משתתפי הסדנא מקבלים כלים מעשיים להתמודדות עם מצבים משתנים ובלתי צפויים, בדיוק כמו שקורה בסביבת העבודה או בחיי המשפחה. הדיאלוג האישי המתפתח בין שיווי משקל, גמישות פנימית, יצירתיות, פתיחות ומוכנות לקבל את העובדה שהמציאות סביבנו משתנה בכל רגע, ייבנו לכם את האיזון המבוקש ואת היציבות הבטוחה, גם כשהכל בעין הסערה. הסדנאות השונות מותאמות לקהלים שונים ויכולות להתקיים עבור קבוצות גדולות או אינטימיות וקטנות. לצד סדנאות היום קיימת גם סדנת חושך, לילית, המתקיימת כולה תחת כיפת השמיים בלילה חווייתי ומגבש. הסדנא מותאמת עבור כל קבוצה בנפרד. כשמגיעים אלינו אורחים שמעוניינים בתוספת תוכן לאירוח, ניתן להזמין את אוהד כחלק ממגוון הסדנאות שאנו מציעים. 
בסביבה האישית ובמיוחד בסביבה העסקית בה אנו פועלים, אין לנו יכולת לצפות מראש את כל האירועים. מיום ליום האתגרים מתעצמים ומשתנים ואנו נדרשים לקבל החלטות בזמן קצר גם אם כמות ואיכות המידע מוגבלים. העוגן החשוב ביותר בכל תפקיד נמצא אצלנו, בתוכינו והוא היכולת לפעול בקור רוח. בסדנאות בלבלבלאנס תלמדו קודם כל לסמוך על עצמכם, בכל מצב, גם אם אין לכם שליטה על מה שקורה. הכל מתחיל ונגמר באיזונים ומינונים.